За нас    Контакт    |     тел.: 02 246 41 41

DR. SCHELLER со три награди!

Со задоволство ja споделуваме информацијата дека германскиот брендот DR.SCHELLER е награден три пати!

Со „Germany’s best brand“ (Најдобриот бренд во Германија), „HealthyLiving Award“ (Наградата за здрав живот) и со „otkotest good“(добра оценка от германското списание Ökotest).

GERMAN CUSTOMER AWARD 2020/21
Награда која го почитува мислењето на потрошувачите!
Која марка е омилена на крајниот корисник? Германското друштво за истражување на потрошувачите (DtGV) одговори на двете прашања оваа година. Околу 1.500 различни марки (brand) беа прегледани и оценети од повеќе од 290.000 корисници. Овие брендови се оценуваа во категориите задоволство, квалитет и однос цена и дејство.

DR.SCHELLER е еден од среќните добитници и сега има право да го носи печатот „Најдобар германски бренд“ во категоријата Квалитет за 2020/2021.

Healthy Living Award 2021
„Херој“ на здрав начин на живот

DR.SCHELLER исто така ја освои оваа награда. Минатата недела, по 11 -ти пат, беа објавени сите трендови и иновации околу здравиот начин на живот. Водењето здрав живот не се состои само од иновативна здрава храна, туку исхрана, фитнес и убавина, кои стануваат се поважни. Жирото составено од експерти од различни области, го прогласи за победник производот на DR.SCHELLER – АНА серум против брчки со масло од арган и амарант.

DR. SCHELLER AHA СЕРУМ. Серум против брчки со масло од арган и амарант!

DR.SCHELLER успеа да создаде АНА киселини и така успеа да го добие и сертификат Natrue. Тајната на овој производ е во неговиот пилинг ефект од овошни киселини (AHA). Обезбедува подобри pH вредности и на тој начин го зајакнува заштитниот слој на кожата. Така заштитните функции на кожата се зајакнуваат. Покрај тоа, овошните киселини имаат мал осветлувачки ефект, со што создава прекрасен сјаен изглед!

Ökotest „good“
DR.SCHELLER Ноќna кремa против брчки со арган и амарант

Уште еден херој од серијата против брчки со арган и амарант, добива „добар“ рејтинг од германското потрошувачко списание ÖKO-TEST.
Подхранувачката нега обезбедува чиста релаксација ноќе. Лифтинг ноќната крема го активира природниот процес на обновување на кожата во текот на ноќта. Шеа путерот и маслото од семки од праска и даваат на кремата богата конзистенција која ги омекнува и измазнува сувите линии и брчки. Ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожата.