alkmene MY Tea Tree 3 во 1 Гел – Пилинг – Маска 150мл

499.00 ден

Високо ефикасна формула за длабоко чистење на порите со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК, која се бори со недостатоците на кожата на 3 начини: Гел за чистење – нежно мие и ја отстранува нечистотијата, вишокот маснотии и шминката; Пилинг – ги отстранува мртвите клетки и ги минимизира порите; Маска – го регулира формирањето на себум и го намалува сјајот.
За исклучително чист тен. Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
Начин на употреба: Чистење и пилинг – нанесете и масирајте еднаш дневно со нежни движења на влажна кожа и измијте. Маска – нанесете 2-3 пати неделно, оставете да делува 3-5 минути и измијте. Не ставајте во пределот на очите и усните.
Производител: Mann & Schröder GmbH, Германија

Description

alkmene MY Tea Tree 3 во 1 Гел - Пилинг - Маска 150мл

499.00 ден