Bell HYPOAllergenic Advent Божиќен календар 2021

2,190.00 ден

Категории: ,

Description

Божиќен календар со омилени производи BELL HYPOAlergenic!

Нека ве плени божиќната магија! Новиот божиќен календар BELL HYPOAllergenic ќе ве одведе во прекрасна мејкап авантура. Во кутиите им производи за усни, очи, маникир, лице и разни додатоци. Отворајте ги кутиите секој ден и уживајте во ново мејкап изненадување!

24 магични изненадувања од Bell HypoAlergenic за совршен божиќен изглед!

1. HYPOAllergenic Hydra 2-фазен серум No.01 – Специјална големина за календарот
2. HYPOAlergenic Hydra долготрајна хидратантна пудра No.01 – Специјална големина за календарот
3. HYPOAlergenic JUST FREE SKIN Прајмер – Специјална големина за календар
4. HYPOAlergenic Илуминатор за лице и тело – Специјална големина за календарот
5. HYPOAllergenic Палета хајлајтер и мат руменило – Специјална големина за календарот
6. HYPOAlergenic Молив за усни Long Wear No.02 – Стандарден производ
7. HYPOAlergenic Регенерирачки балсам за усни – Стандарден производ
8. HYPOAlergenic Кармин за усни Melting Moisture No.02 – Стандарден производ
9. HYPOAlergenic Течен коректор No.01 – Стандарден производ
10. HYPOAlergenic Маскара за очи Open Eyes No.01 – Специјална големина за календарот
11. HYPOAlergenic Маскара за очи Long&Volume No.02 – Специјална големина за календарот
12. HYPOAlergenic Бронзена пудра во прав Fresh No.01 – Специјална големина за календарот
13. HYPOAlergenic Хранливо масло за кутикули и нокти – Специјална големина за календарот
14. HYPOAllergenic Течен ајлајнер Precise No.02 – Стандарден производ
15. HYPOAlergenic Молив за очи Long Wear No.02 – Стандарден производ
16. HYPOAlergenic Маскара за веѓи No.02 – Стандарден производ
17. HYPOAlergenic Долготраен лак за нокти No.07 – Специјална големина за календарот
18. HYPOAlergenic Долготраен лак за нокти No.18 – Специјална големина за календарот

ДОДАТОЦИ
19. Сунѓер (природен “коџак”)
20. Сет за чистење на четки
21. Перниче за загревање
22. Стегач за глава
23. Кутија за сунѓер
24. Стегач за коса

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic Advent Божиќен календар 2021

2,190.00 ден