Bell кармин Classic lipstick

165.00 ден

Долготраен кармин со софистицирана боја на усните и елеганција со часови. Содржи екстракт од витамин Ф, ланолин и алое вера, се грижи за усните, ги омекнува, ја подобрува нивната еластичност и ги штити од пукање.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Ознака:

Description

Според Винстон Черчил, карминот има позитивен ефект и кај жените што го носат и кај мажите кои го гледаат тоа. Од „Бел“ нудат многу нијанси на кармин „Класик“, така што можете да изберете и да бидете различни секој ден. Карминот е со висок квалитет и формула што овозможува лесна и рамномерна примена. Долготрајните пигменти во боја гарантираат заситена и софистицирана боја на усните и елеганција со часови. Благодарение на комплексот со екстракт од витамин Ф, ланолин и алое вера, се грижи за усните, ги омекнува, ја подобрува нивната еластичност и ги штити од пукање.

Brand

BELL Cosmetics

Дополнителни Информации

Нијанса

4, 5, 7, 14, 16, 20, 102, 116, 119, 120, 123, 137, 201, 204, 205, 138, 147

Bell кармин Classic lipstick

Select Options
Исчисти