Esprit Signature Woman EDT

648.00 ден1,160.00 ден

-21% Попуст

Женскиот парфемот Signatrure на Esprit е софистициран состав кој деликатно ги потенцира нијансите на женственоста со овошни и цветни ноти. Наменет е за дами кои сакаат да се изразат. Бидејќи мирист мора да има толку богат карактер како и вие! Парфемот има прекрасно, стилско шише со модерен и динамичен дизајн кој го отелотворува духот на брендот Esprit. Боите ја откриваат виталноста на ароматичниот состав.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , , Ознака:

Description

Женскиот парфемот Signatrure на Esprit е софистициран состав кој деликатно ги потенцира нијансите на женственоста со овошни и цветни ноти. Наменет е за дами кои сакаат да се изразат. Бидејќи мирист мора да има толку богат карактер како и вие! Парфемот има прекрасно, стилско шише со модерен и динамичен дизајн кој го отелотворува духот на брендот Esprit. Боите ја откриваат виталноста на ароматичниот состав.

Врвни ноти:
● мандарина – слатка агрусна нота со мед нијанса
● крин на долината – зелена цветна нота со чиста и свежа арома, малку потсетува на сладоста на јасмин
● розова пиперка – топла, дрво-зачинета арома
Средни ноти:
● розова божур – свежа цветна нота која дава исклучителен женски мирис
● роза – мирис со карактеристична овошна нијанса со дрвени, па дури и нијанси на тутун
● праска – овошна нота, популарна по својата сладост и пријатна арома
Основни ноти:
● мошус – длабока и остра арома која додава допир на сензуалност
● кедар – меланхолична дрвенеста нота
● бел килибар – богата арома која создава чувство на топлина и атмосфера и носи ориентален дух

Brand

ESPRIT

Дополнителни Информации

Големина

20ml, 40ml, Сет

Можно е и ова да ти се допаѓа…

  • -27% Попуст
    648.00 ден1,100.00 ден

    Машки парфем Life by Esprit for Him EDT (Eau de Toilette). Внесете боја во вашиот живот, уживајте секој ден и уживајте во додавањето на свои допири на светот. Парфемите “Life” на Esprit го доловуваат овој уникатен животен стил и носат неочекувани и цветни моменти во животот. Мирисот се базира на добро познатата класика, но плени со нова, модерна комбинација. Машкиот парфем е витална композиција на свежи и миризливи ноти. Шишето го привлекува погледот со неговиот уникатен шарен дизајн, кој ја симболизира буквата „Е“ во името на брендот. Комбинацијата на бои на светло портокалова и длабоко сина боја му дава на дизајнот свежина и машкост.

Esprit Signature Woman EDT

Select Options
Исчисти