Manhattan Clearface камена пудра Compact Powder

455.00 ден

Антибактериска камена погодна за комбиниран тип на кожа подложна на појава на запушени пори. Ја навлажнува кожата, ја намалува мрснотијата на лицето, хидрира и зајакнува. Штити од нечистотии и се бори со непријатните мозолчиња. Достапна во 4 природни нијанси.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Ознака:

Description

Пудрата за лице Manhattan Clearface има антибактериско дејство, и е погодна за комбинирана кожа кај која има појава на запушени пори. Нејзината формула содржи цинк, кој што ја навлажнува кожата и го регулира производството на себум, со што се намалува маснотијата. Во составот на пудрата има и пантенол кој продира во горниот слој на кожата, и при тоа го хидрира и зајакнува. Пудрата не ги затвора порите, и дозволува кожата да дише. Исто така, штити од нечистотија и се бори со непријатните мозолчиња. Антибактериската пудра помага да се сокријат несовршеностите на кожата на лицето благодарение на нејзината нежна текстура, и при тоа му дава здрав и сјаен изглед на вашето лице.
Пакувањето на камената пудра содржи и апликатор, што ја прави примената на овој производ едноставна. Достапна е во 4 нијанси, погодна за различни нијанси на кожа. Антибактериската пудра е дерматолошки тестирана.

Начин на употреба:
Нанесете ја пудрата на лицето со помош на апликаторот за да добиете природен и здрав изглед на кожата.
За поголема прекривност на бојата, можете да ја повторите постапката во посакуваните области на лицето.

Brand

Manhattan Clearface

Дополнителни Информации

Нијанса

70, 75, 76, 77

Manhattan Clearface камена пудра Compact Powder

Select Options
Исчисти