Manhattan Clearface коректор Cover Stick

375.00 ден

Clearface Cover Stick од Manhattan е специјално наменет за млада и нечиста кожа. Стик со голема прекривност на несовршеностите на младешката кожа со изразено антибактериско дејство, при што освен што придонесува за визуелно измазнување и природен изглед, истовремено ги суши и намалува мозолчињата. Водоотпорен и долгораен стик.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Ознака:

Description

Совршен стик за прекривање на ситните дефекти на кожата, при што истовремено го лекува локалното воспалени на мозолчињата и е невидлив на лицето.
Содржи серија активни состојки, Зинк-О-Дерм (Zink-O-Derm), кои обезбедуваат тројно дејство за борба против несовршеностите на младешката кожа:
– Цинкот има антибактериско дејство.
– Пантенолот го намалува воспалението.
– Системот за регулирање на маснотиите ги намалува себумните жлезди на кожата на лицето.
Резултатот е убав и мазен тен, а малите мозолчиња и флеки се внимателно прекриени. Дејството на стикот трае преку целиот ден затоа што има водоотпорна и долготрајна формула.

Brand

Manhattan Clearface

Дополнителни Информации

Нијанса

75, 77

Manhattan Clearface коректор Cover Stick

Select Options
Исчисти