Manhattan фиксирачки спреј Insta Prime & Set

465.00 ден

Нема залиха

Дали сонувате вашата шминка да не се размачка и остане недопрена во текот на денот? Специјалистите на „Менхетен“ имаат решение за вас. Тие создаваат спреј за фиксирање 2 во 1. „Insta Prime & Set“ спрејот има лесна формула и создава проѕирна обвивка која брзо се суши и не остава мрсни траги.

Нема на залиха

Description

Дали сонувате вашата шминка да не се размачка и остане недопрена во текот на денот?
Специјалистите на „Менхетен“ имаат решение за вас! Тие создаваат спреј за фиксирање 2 во 1. Може да го користите пред нанесување на шминката како основа за да ја измазните кожата и зголемите издржливоста на шминката. Исто така и како и производ за фиксирање за да ја зголемите издржливоста на шминката. „Insta Prime & Set“ спрејот има лесна формула и создава проѕирна обвивка која брзо се суши и не остава мрсни траги. Можете да го користите постојано во текот на денот за да ја освежите вашата шминка.
Формулата на овој спреј е збогатена со глицерин и уреа, кои ја хидрираат и ја омекнуваат кожата. Содржи екстракт од камилица, кој има заштитни и тонизирачки својства. Има и екстрактот од краставици со освежувачки ефект.

Brand

MANHATTAN COSMETICS

Дополнителни Информации

Тежина 0.100 kg

Manhattan фиксирачки спреј Insta Prime & Set

465.00 ден

Нема на залиха