Manhattan камена пудра Soft Compact

450.00 ден

Камената пудра на „Менхетен“ и дава на кожата сатенски и мазен изглед, ги прикрива малите дефекти и непријатен сјај. Овозможува кадифена, мат шминка, благодарение на нејзината микрофина текстура. Содржи витамин Е, кој ја храни и омекнува кожата на лицето, и штити од штетни надворешни влијанија.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Ознака:

Description

Камената пудра на „Менхетен“ и дава на кожата сатенски и мазен изглед, ги прикрива мали дефекти и непријатен сјај. Овозможува кадифена, мат шминка, благодарение на нејзината микрофина текстура. Содржи витамин Е, кој ја храни и омекнува кожата на лицето, и штити од штетни надворешни влијанија. Пудрата лесно се нанесува и се приспособува на тенот на лицето и останува непроменета во текот на целиот ден. Не ги затвара порите и овозможува на кожата да „дише“. Има лесна и многу нежна арома што не се чувствува после нанесувањето.
Доаѓа во стилска црна кутија со двојно дно, во која има тампон за апликации. Дерматолошки тестерано.

Brand

MANHATTAN COSMETICS

Дополнителни Информации

Тежина 0.009 kg
Боја

0 – Transparent, 1 – Naturelle, 2 – Sable, 3 – Beige, 8 – Vanille, 9 – Chocolat

Manhattan камена пудра Soft Compact

Select Options
Исчисти