Manhattan маскара Supreme Lash Fresh Volume

525.00 ден

Нема залиха

Долготрајна маскара за волуменозни трепки. Supreme Lash Fresh маскарата има формула збогатена со витамини и екстракт од краставици, кои обезбедуваат негување на трепките во текот на целиот ден.

Нема на залиха

Категорија: Ознака:

Description

Со Manhattan Supreme Lash Fresh Volume маскарата ќе го постигнете токму тоа. Оваа маскара има формула збогатена со витамини и екстракт од краставици, кои обезбедуваат негување на трепките во текот на целиот ден. Притоа, оптички ги отвора очите давајќи заводлив волумен. Покрај тоа, ги подредува трепките и им дава должина. Текстурата ги одржува влакната еластични и извиткани, почнувајќи од коренот се до врвовите. Маскарата има специјална четка која обезбедува прецизно нанесување. Допира до секоја трепка и ја обвиткува со интензивна црна боја. Спречува лепење на трепките. Маскарата има нежен и свеж мирис. Дерматолошки и офталмолошки тестиран производ. Маскарата е погодна за дами со чувствителни очи и за оние кои носат контактни леќи.
Начин на употреба
Нанесете ја маскарата на трепките, од коренот до врвовите.
Нанесете една или два слоја, во зависност од посакуваниот резултат.

Brand

MANHATTAN COSMETICS

Manhattan маскара Supreme Lash Fresh Volume

525.00 ден

Нема на залиха