Manhattan пудра “2 in 1 Perfect Teint”

645.00 ден

Специјалната структура на пурата “2 in 1 Perfect Teint” на „Менхетен“ го комбинира дејството на камена и течна пудра во едно. Потхранува, заштитува, и хидратира благодарение на витаминот Е.

SKU: Не е достапно Категорија: Ознака:

Description

Специјалната конзистентност на пурата “2 in 1 Perfect Teint” на „Менхетен“ го комбинира дејството на камена и течна пудра во едно. Два начина на апликација, во зависност од тоа каков ефект сакате да го постигнете. Со сув тапон или четка го постигнувате ефектот на свилена мат пудра во прав, со влажен тампон – нежен и природна изглед на течна пудра. Во амбалажата на пудрата има огледало и апликатор што ја прави лесна за употреба каде било, во кое било време. Потхранува, заштитува, и хидратира благодарение на витаминот Е.
Пудрата е погодна за сите типови на кожа, како и за луѓе со чувствителна кожа, благодарение на смирувачкиот ефект на витамин Е. Дерматолошки тестирано.

Brand

MANHATTAN COSMETICS

Дополнителни Информации

Тежина 0.015 kg
Нијанса

16 – beige, 17 – rose, 20 – peach, 21 – sunbeige

Manhattan пудра "2 in 1 Perfect Teint"

Select Options