Manhattan сенки Intense 3D Effect Duо

280.00 ден

-30% Off

За гламурозен и шармантен поглед!
3D сенките за очи на Менхетен даваат одличен 3Д ефект на шминката на вашите очите. Имаат свилена формула која ја негува кожата, а нивната текстура е заситена со пигменти кои обезбедуваат интензитет и долготрајност на бојата. Сенката е богата со светки, кои ја рефлектираат светлина и додаваат сјај на ишминката на очите.

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

За гламурозен и шармантен поглед!
Manhattan Intense 3D Effect Duo Eyeshadow сенките за очи даваат одличен 3Д ефект на шминката на вашите очите. Имаат свилена формула која ја негува кожата, а нивната текстура е заситена со пигменти кои обезбедуваат интензитет и долготрајност на бојата. Сенката е богата со светки, кои ја рефлектираат светлина и додаваат сјај на ишминката на очите. Примената на сенките може да биде на два начина – со сув или со влажен апликатор. Овие сенки се со две нијанси – едната е светла, а другата потемна. Боите се надополнуваат една со друга и даваат одлична завршница на шминкањето.

Начин на користење
Ннанесете ги сенките на горниот очен капак со користење на апликатор.
Користете сув апликатор за кадифено нежен изглед, или влажен за да постигнете поголем интензитет на бојата на сенката.
Понежните тонови користете ги за да постигнете оптичко отварање на окото, и затоа нанесете ги во внатрешноста на окото или под веѓите
Со помош на потемни тонови сосоздавате оптичка длабочина на погледот, а може да ги нанесете и на надворешниот дел од окото за да постигнете „мачкаст“ изглед.

Дополнителни информации

Нијанса

19F, 82M, 93F

Brand

MANHATTAN COSMETICS

Manhattan сенки Intense 3D Effect Duо

Select Options