Manhattan течна пудра mat

450.00 ден495.00 ден

-9% Попуст

Manhattan Powder Mat Make Up е специјално создадена мат течна пудра, погодна за комбиниран тип на кожа, која совршено ги покрива недостатоците на кожата на лицето, обезбедувајќи рамномерна и долготрајна покриеност. Нежна кремастата текстура ги комбинира својствата на течна и камена пудра, ја матира кожата  и го отстранува непријатниот сјај.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Ознака:

Description

Manhattan Powder Mat течната пудра е со уникатна формула и нежна кремаста текстура која содржи пигментни микрочестички и парафин, има навлажнувачки ефект и обезбедуваат рамномерна покриеност и природен тен без наслаги. Содржината на витамин Б5 длабоко ја храни кожата, ја прави еластична и сјајна. Производот е дерматолошки тестиран.

Brand

MANHATTAN COSMETICS

Дополнителни Информации

Тежина 0.030 kg
Боја

80 – sand, 82 – beige, 83 – warm, 86 – bronze

Manhattan течна пудра mat

Select Options
Исчисти