Tom Tailor East Coast Club Man EDT

891.00 ден1,496.00 ден

Машки парфем Tom Tailor East Coast Club EDT (Eau de Toilette). „East Coast Club Man“ е парфем за мажи со источно-ориентална нијанса, што ги отсликува контрастите на големиот и брз град. Неговиот свеж мирис е погоден за енергични и самоуверени мажи. Сензуалниот мирис ја нагласува индивидуалноста на неговиот сопственик и е создаден за оние членови на посилниот пол кои сакаат да победат и да бидат први на се.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , Ознака:

Description

Ароматниот состав на парфемот Tom Tailor East Coast Club Man:

Врвни ноти:
● сицилијански лимон – освежувачки горчливо-зелена арома со навестувања на бор
● праска – овошна нота, популарна по својата сладост и пријатна арома
Средни или срцеви ноти:
● лаванда – светла, богата и интоксивна арома, со цветно-тревни ноти
● љубичица – цветно-тревни мирис, има фиксирачки ефект во составот на парфемите
● велур – на парфемот му дава мек земјен и кожена нота
Основни ноти:
● килибар – топла, слатка и малку ориентална арома
● грав тонка – потсетува на комбинација на свежо сечено сено и слатки и горчливи бадеми
● светло дрво – цветна нота која дава стабилност на парфемскиот состав

Brand

TOM TAILOR

Дополнителни Информации

Големина

30ml, 50ml

Tom Tailor East Coast Club Man EDT

Select Options
Исчисти