Tom Tailor East Coast Club Woman EDT

891.00 ден1,496.00 ден

Женски парфем Tom Tailor East Coast Club EDT (Eau de Toilette).  „East Coast Club Woman“ е цветно-овошен парфем за жени кој има уникатен сензуален мирис. Тоа ги отсликува контрастите на големиот и брз град. Свежиот и нежен мирис ја нагласува индивидуалноста на корисникот. Парфемот е одличен додаток на визијата на една млада, модерна и динамична жена.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , Ознака:

Description

Ароматниот состав на женскиот парфем Tom Tailor East Coast Club:

Врвни ноти:
● лимон – освежувачки горчливо-зелена арома, со навестувања на бор
Средни или срцеви ноти:
● јасмин – опијатна, слатка-цветна нота со зелени нијанси
● момина солза – зелена цветна нота со чиста и свежа арома, малку потсетува на сладоста на јасмин
● малина – црвена овошна нота со остра и дрвена арома
● праска – богата, густа и слатка нота
● роза – мирис со карактеристична овошна нијанса, со дрвени ноти, и ноти на тутун
● слива – интригантна и сензуална слатка овошна нота, која се наоѓа во многу класични вкусови
● тубероза – комплексна и разноврсна арома, со цветни, овошни и зелени нијанси
Основни ноти:
● ванила – лесна и слатка арома што дава пријатно и удобно чувство со навестувања за десерт
● килибар – слатка нота која потсетува на ванила и лабанад (вид на цвеќе), создавајќи пријатно и пријатно чувство
● кедар – заводлива и меланхолична дрвена нота

Brand

TOM TAILOR

Дополнителни Информации

Големина

30ml, 50ml

Tom Tailor East Coast Club Woman EDT

Select Options
Исчисти