Нега на нокти

Filters
Done
 • 410.00 ден

  Bell HYPOAllergenic Ultra масло за нокти и кожички
  Веганско масло за секојдневна нега на нокти и суви кутикули. Формулата содржи комплекс од хранливи состојки – екстракт од лубеница, витамин Е, масла од семки од кајсија, малина, јојоба и сончоглед. Благодарение на нивните својства, плочката за нокти е регенерирана, пофлексибилна и измазнета, а кутикулите се длабоко негувани. Удобната четка го олеснува нанесувањето.
  Веган. ПЕТА. Со 96% природен состав.
  Погоден за чувствителна и иритирана кожа. Дерматолошки тестирано.
  Начин на употреба: нанесете го производот со пригодната четка на плочката за нокти и кутикулите.
  Професионален совет: секојдневно нанесувајте го маслото за маникирот да изгледа свеж.

 • 465.00 ден

  Ги храни и хидрира кутикулите и ноктите. Брзо се апсорбира без да остави леплив слој. Формулата е богата со негувачки масла од семки од кајсии (извор на витамини А и Е), јојоба, сончоглед и арган. Хидрира, храни, измазнува, ги омекнува кутикулите и делува против стареење. Дерматолошки тестиран производ. Вегански производ. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

 • 475.00 ден

  Хипоалергичен зацврстувач за зајакнување на кршливи нокти. Ги штити ноктите од кршење, разделување на слоевите и пукање. Со комплекс на витамини А, Ц и Е, кои ја негуваат и зајакнуваат плочката на ноктот. Содржаниот екстракт од алги, семките од костен, морските минерали и силициумот го стимулираат брзиот раст. Производот може да се користи како основа за измазнување, што обезбедува рамномерно и лесно нанесување на лакот. И како транспарентна потхранувачка нега која ги штити ноктите од пожолтување, дамки и промена на бојата. Дерматолошки тестиран производ. Вегански производ. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

 • 465.00 ден

  Интензивно ги зајакнува меките, тенки и кршливи нокти. Благодарение на содржаните витамини Е, Б5 и природните состојки (екстракт од гинко билоба, екстракт од “роибос”, масло од арган, масло од “инка инчи”), серумот ги измазнува ноктите, ја враќа нивната еластичност и ги штити од кршење и разделување. Со нежна боја и силен сјај. Веднаш го подобрува изгледот на ноктите криејќи несовршености и промена на бојата на ноктите. Се користи и како измазнувачка основа, обезбедува рамномерно нанесување на лакот и го зачувува маникирот подолго време. Дерматолошки тестиран производ. Вегански производ. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.