Нега на лице

Filters
Done
 • 499.00 ден

  Високо ефикасна формула за длабоко чистење на порите со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК, која се бори со недостатоците на кожата на 3 начини: Гел за чистење – нежно мие и ја отстранува нечистотијата, вишокот маснотии и шминката; Пилинг – ги отстранува мртвите клетки и ги минимизира порите; Маска – го регулира формирањето на себум и го намалува сјајот.
  За исклучително чист тен. Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
  Начин на употреба: Чистење и пилинг – нанесете и масирајте еднаш дневно со нежни движења на влажна кожа и измијте. Маска – нанесете 2-3 пати неделно, оставете да делува 3-5 минути и измијте. Не ставајте во пределот на очите и усните.
  Производител: Mann & Schröder GmbH, Германија

 • 449.00 ден

  Високо ефикасна формула за длабинско чистење на порите со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК, која докажано ги намалува мозолчињата и митесерите.
  Ефикасно ја чисти кожата од нечистотија, вишок маснотии и шминка, без да ја суши. За чист, суптилен тен во длабочина.
  Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
  Начин на употреба: Нанесете и масирајте со нежни движења на влажна кожа. Исплакнете.
  Забелешка: Природното масло од чајно дрво може да го замати производот – тоа не влијае на квалитетот.

 • 640.00 ден

  Високо ефикасна, 24-часовна хидратантна формула со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК, која докажано ги намалува мозолчињата и митесерите.
  Ги намалува порите, штити од појава на нови недостатоци на кожата и ги брише трагите од старите.
  За интензивно хидрирана и исчистена кожа. Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
  Начин на употреба: Нанесете на исчистена кожа наутро и навечер.

 • 159.00 ден

  Високо ефикасна формула за длабоко чистење на порите со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК, која докажано ги намалува мозолчињата, митесерите и црвенилото.
  За чист и суптилен тен во длабочина. Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
  Начин на употреба: 1-2 пати неделно на исчистено лице. Не нанесувајте во пределот околу очите и усните. Оставете да делува 5-10 минути и измијте со млака вода.
  Производител: Mann & Schröder GmbH, Германија

 • 499.00 ден

  Високо ефикасна, нежна формула за чистење со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК, која докажано ги намалува мозолчињата, митесерите и црвенилото. Нежно ја чисти кожата, вишокот маснотии и шминката, без да ја суши кожата. За исклучително чист тен. Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
  Начин на употреба: Наутро и навечер нанесете на влажна кожа и масирајте со нежни движења, избегнувајќи го пределот околу очите.
  Забелешка: Природното масло од чајно дрво може да го замати производот – тоа не влијае на неговиот квалитет.

 • 420.00 ден

  Високо ефикасна, смирувачка формула со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК, која докажано ги намалува мозолчињата, митесерите и црвенилото за само 2 часа.
  За чист, суптилен тен во длабочина. Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
  Начин на употреба: Нанесете 1-4 пати на ден на местата каде што има знаци на црвенило или мозолчиња. Дејствува веднаш.
  Забелешка: Не нанесувајте на иритирана кожа.

 • 449.00 ден

  Високо ефикасна формула за чистење на тенот со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК. Докажано ги намалува мозолчињата, митесерите и црвенилото. Кожата нежно се чисти и оптимално се подготвува за понатамошна нега. За чист, суптилен тен во длабочина. Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
  Начин на употреба: Истиснете содржина од 1-2 притискања на пумпата, врз тампон.
  Забелешка: природното масло од чајно дрво може да го замати производот –
  тоа не влијае на квалитетот.

 • 311.00 ден

  БИО:VÉGANE BIO ACAI SOS ФЛУИД ПРОТИВ АКНИ
  ЗА МЕШАН ТИП КОЖА
  погоден за индивидуален третман на мозолчиња, митесери (црнки) и нечистотии со моментален ефект!
  Акаи плодовите потекнуваат од Бразил и се вистинска енергетска бомба. Тие се богати со антиоксиданси и се борат со слободните радикали кои ги оштетуваат клетките предизвикани од стресот, сонцето и штетните влијанија од околината. Покрај тоа, содржаните минерали, витамини, ретки елементи и есенцијални масни киселини имаат благотворно и енергично дејство.

  Ефективната двофазна формула намерно ги третира мозолчињата навечер, ги смирува и исчезнува. Прашкастата фаза содржи цинк оксид, кој ја суши проблематичната област, а течната фаза за дезинфекција со екстракти од суперхраната акаи, магнолија и корен од сладунец, спречува појава на нови нечистотии и го смирува црвенилото.
  Начин на употреба: Добро протресете пред употреба. Нанесете навечер по чистењето на лицето и мозолчињата и местата што сакате да ги лекувате во тек на ноќта. Наутро измијте го лицето. Остава заштитен бел слој кога се нанесува.

 • 923.00 ден

  БИО Асаи 24ч. интензивен негувачки серум за конбиниран тип на кожа
  Ги намалува порите, го неутрализира нездравиот сјај и ја враќа природната рамнотежа на кожата.

  • Ја матира кожата и ја измазнува нејзината структура
  • Ја снабдува кожата со ценна хидратација
  • Оптимизира нивоа на липиди и рамнотежа на водата
  • Заштитете ја кожата од штетните ефекти на слободните радикали

  Овошјето од акаи потекнува од Бразил и е вистинска енергетска бомба. Тие се богати со антиоксиданси и се борат против слободните радикали кои ги оштетуваат клетките предизвикани од стрес, сонце и штетни влијанија врз животната средина. Покрај тоа, содржаните минерали, витамини, ретки елементи и есенцијални масни киселини имаат корисен и енергичен ефект.
  Овој интензивен негувачки серум со екстракт од “супер храна” – органски акаи и специјално развиениот матирачки комплекс заштитува од губење на влага и ја измазнува структурата на кожата. Ги намалува порите и го неутрализира нездравиот сјај. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од слободни радикали.

  Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа. Нежно тријте со кружни движења. Нанесете дневен или ноќен крем.

 • 923.00 ден

  Хидратантна 24ч. крема за лице за комбиниран тип на кожа.
  Заштитува од губење на хидратација, стимулира обновување на клетките, ги намалува (затвара) порите и го неутрализира нездравиот сјај.
  • Матира и ги намалува порите
  • Го зајакнува хидролипидниот слој
  • Ја храни и измазнува кожата
  • Ја штити кожата од штетните ефекти на слободните радикали

  Овошјето од акаи потекнува од Бразил и е вистинска енергетска бомба. Тие се богати со антиоксиданси и се борат против слободните радикали кои ги оштетуваат клетките предизвикани од стрес, сонце и штетни влијанија врз животната средина. Покрај тоа, содржаните минерали, витамини, ретки елементи и есенцијални масни киселини имаат корисен и енергичен ефект.

  BIO:VÉGANE АСАИ 24ч. крема за лице со екстракт од “супер храната” – органски акаи, масло од дива роза, масло од јојоба и специјално развиен комплекс за матирање, обезбедува оптимална нега на комбинираната кожа. Заштитува од губење на влага и видливо го подобрува изгледот на кожата.
  Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од слободни радикали. Ги намалува порите и го неутрализира нездравиот сјај. Јa измазнува, созрева и храни koжaта.

  Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа. Нежно масирајте со кружни движења. Не користете во пределот околу очите.

 • 614.00 ден

  БИО АСАИ гел за миење лице за комбиниран тип на кожа
  Ја чисти шминката и нечистотијата, создава пријатно чувство на чистота без непријатно затегање на кожата.
  • За чиста и свежа кожа
  • Го отстранува вишокот на себум
  • Ја измазнува структурата на кожата
  • Идеално го подготвува лицето за понатамошно негување

  Овошјето од акаи потекнува од Бразил и е вистинска енергетска бомба. Тие се богати со антиоксиданси и се борат против слободните радикали кои ги оштетуваат клетките предизвикани од стрес, сонце и штетни влијанија врз животната средина. Покрај тоа, содржаните минерали, витамини, ретки елементи и есенцијални масни киселини имаат корисен и енергичен ефект.

  Овој БИО АСАИ гел за миење со екстракт од “супер храна” – органски АКАИ и специјално развиениот комплекс за созревање нежно и ефикасно ја чистат кожата од вишокот на себум, нечистотија, шминка и длабоки пори. Создава пријатно чувство на чистота без затегање и совршено ја подготвува кожата за понатамошното негување.

  Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте со кружни движења и исплакнете темелно со вода. Тонизирајте ја кожата и нанесете крем. очите.

 • 306.00 ден

  Обезбедете дополнителна доза нега на лицето со БИО:VÉGANE Био Асаи лист маска.
  · Ја матира мрсната кожа
  · Видливо ја измазнува структурата на кожата
  · Создава свеж изглед
  · Овозможува интензивна хидратација
  · Со акција на балансирање

  Неткаен целулозен лист е натопен со вреден состав на екстракт од суперхрана – органски акаи и специјално развиен комплекс за матирање. Вредните состојки се апсорбираат директно во кожата и имаат непосреден ефект за само неколку минути. Ја зачувува хидратацијата на кожата, го регулира вишокот на себум во Т-зоната и ги храни сувите области. Со редовна употреба ја измазнува структурата на кожата и ги намалува порите. Органската маска од лисја акаи обезбедува рамномерен и витализиран свеж изглед.

  Наш совет: Во текот на летото, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така ќе обезбедите интензивна нега со свеж ефект на ладење!

  Начин на користење:
  1. Ставете ја маската на чиста кожа и нежно притиснете. Извадете го заштитниот филм и прилагодете ја маската по контурите на лицето.
  2. Потпрете се и опуштете се! Оставете ја маската да делува 15 минути.
  3. Отстранете ја маската. Остатоците од маската нежно втријте ги во кожата со памучен тампон

 • 614.00 ден

  BIO:VÉGANE Зелен чај тоник за лице со екстракт од “суперхрана” органски зелен чај, сладунец, екстракт од лист од лисја, маслиново масло е совршена нега за смирување на иритираната и чувствителна кожа. Совршено ја чисти и подготвува кожата за понатамошни фази на нега на лицето. Ја смирува чувствителната кожа, оставајќи пријатно чувство на свежина и го ублажува чувството на затегнатост на лицето.

  Начина на употреба:
  Со памучен тампон нанесете го тоникот на предходно измиено лице. Не се измива.

 • 923.00 ден

  БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ 24ч. крема за лице за осетлива кожа
  Ја смирува иритираната кожа, го балансира и изедначува тенот.
  • Ја храни и измазнува чувствителната кожа
  • Смирува и се грижи со високо квалитетни скапоцени масла
  • Ја минимизира иритацијата и малото црвенило
  • Помага во процесите на природно закрепнување
  • Заштитува од слободните радикали

  Интензивната заштитна 24ч. крема за лице БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ со екстракт од “супер храна” – органски зелен чај, органски екстракт од корен од сладунец, органски екстракт од лисја од гинко и органско маслиново масло, ги смирува иритациите, ја враќа природната рамнотежа на кожата и ја измазнува. Минимизира блага иритација и црвенило, ги храни сувите области кои се лупат од сувост и спречуваат губење на хидратација. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од штетни влијанија врз животната средина.

  Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа. Нежно масирајте со кружни движења. Не насувајте во пределот околу очите.

 • -31% Off
  Original price was: 306.00 ден.Current price is: 210.00 ден.

  Обезбедете дополнителна доза нега на лицето со лист маската BIO:VÉGANE Вио Зелен чај.
  · Брзо дејство за разубавување
  · Смирува блага иритација и црвенило
  · Интензивно ја хидрира кожата
  · Заштитува од слободните радикали
  · Нежно го поддржува метаболизмот и микроциркулацијата
  Неткаен лист од целулоза е натопен со ценни состојки: екстракт од “суперхрана” – органски зелен чај, органски екстракт од корен од сладунец и органски екстракт од лист на гинко и е 100% биоразградлив. Ценните состојки се апсорбираат директно во кожата и имаат непосреден ефект за само неколку минути. Создава чувство на смиреност и потхранувана кожа. Минимизира блага иритација и црвенило. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од штетни влијанија врз животната средина. За видливо мазна, здрава и витализирана кожа.

  Наш совет: Во текот на летото, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така ќе обезбедите интензивна нега со свеж ефект на ладење!

  Начин на користење:
  1. Ставете ја маската на чиста кожа и нежно притиснете. Извадете го заштитниот филм и прилагодете ја маската по контурите на лицето.

  2. Потпрете се и опуштете се! Оставете ја маската да делува 15 минути.

  3. Отстранете ја маската. Остатоците од маската нежно втријте ги во кожата со памучен тампон.

 • 614.00 ден

  БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ Нежна пена за миење лице ЗА ОСЕТЛИВА КОЖА.
  Нежно ја чисти шминката, нечистотијата и порите во длабочина.
  • Нежно и темелно ја чисти кожата
  • Дава чисто и свежо чувство
  • Спречува непријатно чувство на сува кожа
  • Измазнува и храни
  • Ја освежува чувствителната и нагласена кожа
  Зелениот чај има антиинфламаторно дејство и ги зајакнува природните заштитни функции на кожата. Минимизира црвенилото, па затоа е особено погодно за чувствителна кожа. Често се користи за лекување на луѓе кои страдаат од розацеа и псоријаза, исто така штити од штетните ефекти на слободните радикали.

  Исклучително нежнат пена за миење лице БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ содржи активен состав на екстракт од суперхрана – органски зелен чај, екстракт од органски корен од сладунец и екстракт од органски лисја од гинко. Нежно ја отстранува шминката и нечистотијата со нежно чистење на кожата и порите во длабочина без да ги исушите. Создава пријатна свежа чистота и го минимизира црвенилото. Кожата е оптимално подготвена за последователна нега.

  Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте со кружни движења и исплакнете темелно со вода. Тонизирајте ја кожата и нанесете крем.