Одржување и заштита

Filters
Done
 • 315.00 ден

  Ако барате висококвалитетен производ за да ги заштити вашите производи изработени од металик кожа и да им даде убава, сјајна завршница тогаш Woly Metallic Spray е совршен избор за вас.
  Овој спреј на Woly за металик кожа е совршен за заштита и полирање т.е дава убава и сјај завршница на кожни предмети од металик кожа (чевли, чизми, мебел, чанти, новчаници и др.).

  Woly Metallic е лесен за употреба и е долготраен.

  Употреба:
  Внимателно отстранете ја нечистотијата пред употреба. Рамномерно испрскајте ги чевлите пред првата употреба и оставете да се исуши.
  Аплицирајте редовно.

 • 290.00 ден

  Woly white liquid е интензивно средство во бела боја кое се користи за избелување и одржување производи од бела мазна кожа. White Liquid од Woly е одличен производ за одржување на патики во бела боја но со него може да се одржуваат и текстилни спортски чевли. Содржи восоци кои ја негуваат и негуваат кожата. Специјалните бели пигменти обезбедуваат совршено покривање во бела боја.
  Пред употреба прво треба со крпа убаво да се отстрани прашината од површината на патиките.

 • 590.00 ден

  Иновативен производ, наменет за темелно чистење на белиот и светол ѓон на сите видови на патики и чевли.
  Самиот ѓон на патиката или чевелот е највидливиот дел на патиката кој дава слика за целекупниот надворешен изглед на патиката.
  Magic Cleaner се користи за сите видови на патики и чевли кои имаат мек бел или светол ѓон.
  Magic Cleaner е иновативен производ дизајниран за темелно чистење на бели и светли ѓонови на патики и чевли.
  Производот доага заедно со сунѓер со кој се чисти ѓонот на патиката. Погледнете го видеото за овој маѓичен производ.
  [embed]https://www.youtube.com/watch?v=suLs2n8WWUU[/embed]

 • 364.00 ден

  Нова формула за ефикасна заштита од влага и нечистотија!
  Combi Care спрејот на Salamander е специјално средство-спреј за одржување на чевли, и др. изработки од сите комбинации на бои и материјали: мазна, лакирана, велур, нубук (груб велур) кожа, како и за текстил и синтетички материјали. Ја заштитува, одржува, храни и зачувува бојата на производот. Средството е безбојно.
  Начин на употреба: Се прска од растојание од 15-20 см на чиста и сува површина. Лакирана кожа и кожа од типот “браш” (вид на мека мазна кожа) веднаш се полираат. Обичната мазната кожа се остава да се исуши и потоа се полира. Велур кожата најдобро е прво да се разреси со четка за велур и нубук на Salamander.

 • 398.00 ден

  Функција: Лесно ги чисти валканите места, ги отстранува дамките од снег и сол. Заштитува од влага. Се користи за сите производи изработени од мазна кожа, велур, нубук (груб велур), природен текстил и синтетика и секаква комбинација на материјали. Производот е погоден и за чевли со климатски мембрани. Во лето, влошките на сандали и отворени чевли се чистат со оваа пена Combi Cleaner.
  Начин на употреба: Проверете ја отпорноста на обоениот материјал однапред на незабележително место. Енергично протресете ја боцата пред употреба, држете ја исправена, нанесете ја пената на сунѓер или мека крпа.
  Лесно избришете ја површината на производот.

  [embed]https://www.youtube.com/watch?v=GP-K9EaP01w[/embed]
 • 369.00 ден

  Средство-маст за импрегнација т.е заштита од влага и општо одржување на спортски, обувки за пешачење, работни обувки и др. обувки изработени од мазна кожа.
  Безбојна. Нанесете рамномерно на чиста и сува површина, оставете да се апсорбира и полира.

 • 406.00 ден

  Висококвалитетен производ балсам со алое вера за чистење и одржување на сите видови мазна кожа. Ефикасно чисти, подхранува и ги одржува сите изработки од мазна кожа: чевли, облека, мебел, чанти, автомобилски седишта и многу повеќе. Балсамот се нанесува со чиста и мека крпа на кожниот производ, се остава да се исуши и полира.

 • Out of Stock
  313.00 ден

  Функција: Средство за обновување на бојата на кожата. Продира длабоко во кожата и ја освежува бојата. Високо квалитетни состојки ја штитат и ја хранат кожата. За производи од мазна кожа. Има својства на отфрлање на вода. Не се користи за велур. Држете го спрејот исправено, прскајте од растојание од околу 20 см на чиста и сува површина. Пред употреба, покријте го ѓонот од чевелот (ако нее црна боја) и внатрешноста на чевлите. Бидете внимателни, производот да не падне врз околните предмети. Достапен само во црна боја.

 • 337.00 ден

  Висококвалитетна боја за сите видови велур и нубук (груб велур). Ја освежува бојата и ја храни кожата. Погоден за сите видови кожа од велур и нубук (груб велур), може да се користи и на текстил. Спрејот се држи вертикално, се прска рамномерно од растојание од околу 20 см, на исчистената и сува површина. Пред користење задолжително заштитете ги ѓонот и др. делови од чевелот кои се во друга боја од спрејот, за да не дојде до обојување во друга боја. Спрејот користете го периодично.

 • 241.00 ден

  Средство за одржување на сите видови велур и нубук (груб велур). Интензивно ја освежува бојата, штити од влага и ги храни нубукот и велурот. Зачувани се нивните својствата.
  Протресете го пред употреба. Притиснете го сунѓерчето кратко на површината и рамномерно нанесете го производот. Оставете да се исуши, а потоа третирајте со четка или сунѓер Salamander Velour sponge.

  [embed]https://www.youtube.com/watch?v=KerIDJW-9qI[/embed]
 • Out of Stock
  326.00 ден

  Погоден за сите видови чевли и материјали. Дава пријатна арома на чевелот. Практичен и иновативен двоен млазен систем благодарение на кој млазот достигнува до сите места на чевлите.
  Употреба: се отклучува со вртење на дозаторот налево. Вметнете го дозерот за чевли со поголемиот отвор во насока на прстите. Внимание! Никогаш не го насочувајте дозерот отворен кон лицето.
  Притиснете надолу и прскајте една секунда. После употреба заклучете со вртење на диспензерот надесно.

 • 277.00 ден

  Функција: Средството ја омекнува и проширува мазната кожата, на тој начин го отстранува местото кое затега во чевелот. Не остава траги на чевелот и чорапите. Безбоен.
  Пред употреба, спрејот треба добро да се протресе, потоа се испрска од растојание од 10 см однадвор и одвнатре на чевелот, на оние места каде се осека затегнување.
  Потоа треба веднаш да се ги облечете чевлите.

 • 337.00 ден

  Саламандер „Универзал СМС“ спреј за висококвалитетна заштита од вода. Совршено ги заштитува сите видови на кожа, мазна, велур и нубук (груб велур), како и текстил од мокрење и валкање на тој начин што формира заштитен филм околу производот кој ефикасно ја одбива водата и разни нечистотии кога ке дојдат во контакт со материјалот. При тоа овозможува материјалот да дише. Ефикасно спречува формирање дамки од снег, вода и други течности и нечистотии кога ке паднат на производот. Најефикасен е кога редовна се употребува. Заштитата од влага трае до 15 дена. Не е погоден да се користи на лакирана кожа (како таква е заштитена од влага). Користење: спрејот секогаш котистете го на отворени и добро проветрени места! Пред употреба спрејот треба убаво да се протресе, потоа прскајте рамномерно на растојание од 20 см на чиста и сува површина, за таа цел прво со четка или крпа отстранете ги нечистотиите (прашина, кал). Почекајте да исуши 15 минути пред изложување на вода. Постапката по потреба може да се повтори, кога изложеноста на влага е голема.

  [embed]https://www.youtube.com/watch?v=tbePOk8fJTs[/embed]
 • 228.00 ден

  Функција: Висококвалитетна крем боја за чевли и производи од мазна кожа. Погоден за сите видови мазна кожа. Ја обновува бојата, ја храни, заштитува, ја одржува кожата мека и еластична, дава сјај, има водоотпорни својства. Примена: Кремот се нанесува рамномерно, се остава да се исуши и полира. Сунѓерот за нанесување може да се исчисти или замени.

  [embed]https://www.youtube.com/watch?v=M7YfafXfHd4[/embed]
 • 167.00 ден

  WOLY Perfect Gel е гел за одржување и чистење на сите видови мазна. Гелот ја чисти и ја храни кожата и гарантира дека кожата го задржува својот оригинален карактер.
  Гелот има неутрална боја, не свети, и дава мат изглед на кожата и затоа е исклучително погоден за мазни кожи.

 • 192.00 ден

  Крем за корегирање на мали оштетувања (гребаници) на чевли и други изработки од мазна кожа (чанти, мебел). Мали оштетувања како гребнатини на кожните чевли се случуваат во секојдневно, со кремот за корекција на WOLY ги отстранувате без да оставите траги од нив. После нансувањето на кремот оставете да исуши, по потреба можете да нанесе повторно, кога оштетувањето е поголемо. Потоа исполирајте со мека крпа за полирање на мазна кожа.