Руменило

Filters
Done
 • 350.00 ден

  Веган, мултифункционално руменило-стик за суптилно истакнување на усните и „влажно“ контурирање на лицето. Кремастата лесна текстура совршено се шири пред да нанесете производ во прав. Нанесен на усните им дава свежа боја. Формулата на рицинусово масло обезбедува оптички мазна кожа и сјаен сјај.
  Производот е достикен во 1 боја: MISTY BLOSSOM.
  Веган. ПЕТА.
  Погоден за чувствителна и иритирана кожа. Дерматолошки тестирано.

 • 248.00 ден

  Руменило со совршена комбинација на три пастелни бои. Тие можат да се користат во комбинација, сами или за да се постигне течен ефект. Формулата со заситени пигменти е збогатена со масло од јојоба и има пријатна кремаста конзистентност, која лесно се нанесува без затворање на порите. Обезбедува долготрајна сатенска завршница со нежен сјај. Не се распаѓа за време на нанесувањето.

 • -21% Off
  Original price was: 495.00 ден.Current price is: 390.00 ден.

  Пудра руменило со кадифена нежна конзистенција за природно свеж тен.
  Долготраен ефект. Ги нагласува јаболчниците и го контурира лицето.
  Лесен за нанесување со четката содржана во паковањето.
  Формулата содржи витамин Е кој ја потхранува кожата. Дерматолошки тестирано.

 • 217.00 ден

  Производот совршено ги нагласува и осветлува јаболчниците, давајќи им нежен фин сјај.
  Меката и пријатна текстура гарантира лесна примена, рамномерна пигментација и долготраен ефект на здрава сјајна кожа. Руменилото не исчезнува во текот на денот. Трите нијанси можат да се комбинираат совршено и да одговараат на кој било тен.

 • 274.00 ден

  Добијте привлечен природен свеж тен. Hypoallergenic Fresh руменило има осветлувачко дејство и нежно ги нагласува јаболчниците, давајќи им нежен сјај. Уникатната формула за оптичко мазнење ги крие сувите области и има долготраен ефект. Достапна во 2 нијанси – златна праска и ледена роза, нивната комбинација е идеална за ефектот “драпинг”. Погоден за луѓе со чувствителна кожа, склони кон иритација. Дерматолошки тестиран производ.

 • 690.00 ден

  Bad Romance Face & Eye палета со 5 нијанси сенки, руменило и бронзер за лице во едно. Сите производи имаат мека и пријатна текстура, која се нанесува лесно и рамномерно, со преливање на тоновите. Сите имаат неутрална боја, сенките се силно пигментирани, со мат и сјаен финиш.