Filters
Done
 • 499.00 ден

  Високо ефикасна формула за длабоко чистење на порите со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК, која се бори со недостатоците на кожата на 3 начини: Гел за чистење – нежно мие и ја отстранува нечистотијата, вишокот маснотии и шминката; Пилинг – ги отстранува мртвите клетки и ги минимизира порите; Маска – го регулира формирањето на себум и го намалува сјајот.
  За исклучително чист тен. Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
  Начин на употреба: Чистење и пилинг – нанесете и масирајте еднаш дневно со нежни движења на влажна кожа и измијте. Маска – нанесете 2-3 пати неделно, оставете да делува 3-5 минути и измијте. Не ставајте во пределот на очите и усните.
  Производител: Mann & Schröder GmbH, Германија

 • -20% Off
  Original price was: 320.00 ден.Current price is: 256.00 ден.

  Високо ефикасна формула со уникатна комбинација на масло од чајно дрво и флуор, која има 6-кратно дејство и може да помогне да се намали крварењето на непцата и воспалението: 1. Спречува кариес. 2. Го намалува бактерискиот плак. 3. Штити од шеќерна киселина. 4. Ги штити непцата. 5. Ја зајакнува глеѓта. 6. Го освежува здивот. Тестирано од стоматолошки експерти. Без алкохол.
  Начин на употреба: Откако ќе ги измиете забите, направете гаргара со 10 мл (едно капаче) од течноста во времетраење од 30 секунди. НЕ ГОЛТАЈТЕ! Не плакнете. Добро протресете пред употреба.
  Забелешка: Погоден само за возрасни и деца над 12 години. Вкупна содржина на флуор: 445 ppm. Користењето на течноста не го заменува миењето на забите. Природното масло од чајно дрво може да го замати производот – тоа не влијае на квалитетот.
  Производител: Mann & Schröder GmbH, Германија

 • 288.00 ден

  Високо ефикасна формула со уникатна комбинација на масло од чајно дрво и флуор, и свежа билна арома која има 6-кратно дејство и може да помогне во намалувањето на крварењето на непцата и воспалението: 1. Спречува кариес. 2. Го намалува бактерискиот плак. 3. Заштитува од шеќерна киселина. 4. Ги штити непцата. 5. Ја зајакнува глеѓта. 6. Го освежува здивот.
  За здрави заби и непца и чувство на свежина во устата. Тестирано од стоматолошки експерти.
  Начин на употреба: 2-3 дневно. Не голтајте.
  Забелешка: За возрасни и деца над 6 години: користете паста во количина со големина на грашок. Децата треба да се надгледуваат да не голтаат премногу од пастата. Консултирајте се со вашиот лекар или стоматолог за дополнителен внес на флуор. Вкупна содржина на натриум флуорид (1450 ppm флуорид)
  Производител: Mann & Schröder GmbH, Германија

 • 449.00 ден

  Високо ефикасна формула за длабинско чистење на порите со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК, која докажано ги намалува мозолчињата и митесерите.
  Ефикасно ја чисти кожата од нечистотија, вишок маснотии и шминка, без да ја суши. За чист, суптилен тен во длабочина.
  Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
  Начин на употреба: Нанесете и масирајте со нежни движења на влажна кожа. Исплакнете.
  Забелешка: Природното масло од чајно дрво може да го замати производот – тоа не влијае на квалитетот.

 • Out of Stock
  520.00 ден

  Карактеристики: 100% чисто, природно масло со фармацевтско својство (сиенол ком. 35%). Позитивните својства на маслото од чајно дрво се познати со векови.
  Препорачана употреба: Сретство за капење – за да ја нахраните кожата, ставете 30-40 капки во купката. Ако имате сува кожа, нанесете 10 капки и 2 лажици маслиново масло. Бања за стапала: За да ги освежите уморните стапала, додадете 15 капки во 500 мл топла вода.
  За свеж здив: Ставете 3 капки во чаша со 100 мл вода и направете гаргара.
  Инструкции за безбедност: Не користете директно на кожата. Следете ги упатствата. Само за надворешна употреба, голтањето е штетно за здравјето и може да ги оштети белите дробови. Не вдишувајте. Не ставајте на очите и мукозна мембрана. Не е погоден за деца под 12 години. Да се чува вон дофат на деца. Чувајте го добро затворено и на собна температура.
  Можни нетолеранции: Маслото од чајно дрво на alkmene е целосно природен производ. Затоа, не се исклучени можните нетолеранции на истото. За таа цел правиме тест за толеранција: мешаме 1 капка од етеричното масло alkmene со 5 супени лажици обичномасло (носач) и капнете го на браздата на раката. Ако се појави црвенило, не го користете производот. Не е погоден за домашни миленици.
  Производител: Mann & Schröder GmbH, Германија

 • 640.00 ден

  Високо ефикасна, 24-часовна хидратантна формула со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК, која докажано ги намалува мозолчињата и митесерите.
  Ги намалува порите, штити од појава на нови недостатоци на кожата и ги брише трагите од старите.
  За интензивно хидрирана и исчистена кожа. Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
  Начин на употреба: Нанесете на исчистена кожа наутро и навечер.

 • 159.00 ден

  Високо ефикасна формула за длабоко чистење на порите со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК, која докажано ги намалува мозолчињата, митесерите и црвенилото.
  За чист и суптилен тен во длабочина. Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
  Начин на употреба: 1-2 пати неделно на исчистено лице. Не нанесувајте во пределот околу очите и усните. Оставете да делува 5-10 минути и измијте со млака вода.
  Производител: Mann & Schröder GmbH, Германија

 • 288.00 ден

  Карактеристики: Високо ефикасна формула со уникатна комбинација на масло од чајно дрво и флуор, и свежа билна арома која има 6-кратно дејство и може да помогне во намалувањето на крварењето на непцата и воспалението: 1. Спречува кариес. 2. Го намалува бактерискиот плак. 3. Заштитува од шеќерна киселина. 4. Ги штити непцата. 5. Ја зајакнува глеѓта. 6. Го освежува здивот. За здрави заби и непца и чувство на свежина во устата. Тестирано од стоматолошки експерти.
  Начин на употреба: Користете 2-3 дневно. Не голтајте.
  Забелешка: За возрасни и деца над 6 години: користете паста во количина со големина на грашок. Децата треба да се надгледуваат да не голтаат премногу од пастата. Консултирајте се со вашиот лекар или стоматолог за дополнителен внес на флуор. Вкупна содржина на натриум флуорид (1450 ppm флуорид)
  Производител: Mann & Schröder GmbH, Германија

 • 499.00 ден

  Високо ефикасна, нежна формула за чистење со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК, која докажано ги намалува мозолчињата, митесерите и црвенилото. Нежно ја чисти кожата, вишокот маснотии и шминката, без да ја суши кожата. За исклучително чист тен. Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
  Начин на употреба: Наутро и навечер нанесете на влажна кожа и масирајте со нежни движења, избегнувајќи го пределот околу очите.
  Забелешка: Природното масло од чајно дрво може да го замати производот – тоа не влијае на неговиот квалитет.

 • 499.00 ден

  Високо ефикасна, нежна формула со уникатна комбинација на масло од чајно дрво и пироктон оламин со докажан смирувачки ефект на иритиран скалп на косата.
  Навлажнува и ефикасно делува на сув, иритиран скалп и го ублажува чешањето.
  Начин на употреба: Се нанесува секојдневно врз скалпот. Не се исплакнува.
  Забелешка: природното масло од чајно дрво може да го замати производот – тоа не влијае на квалитетот.
  Производител: Mann & Schröder GmbH, Германија

 • 420.00 ден

  Високо ефикасна, смирувачка формула со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК, која докажано ги намалува мозолчињата, митесерите и црвенилото за само 2 часа.
  За чист, суптилен тен во длабочина. Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
  Начин на употреба: Нанесете 1-4 пати на ден на местата каде што има знаци на црвенило или мозолчиња. Дејствува веднаш.
  Забелешка: Не нанесувајте на иритирана кожа.

 • 449.00 ден

  Високо ефикасна формула за чистење на тенот со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и цинк ПК. Докажано ги намалува мозолчињата, митесерите и црвенилото. Кожата нежно се чисти и оптимално се подготвува за понатамошна нега. За чист, суптилен тен во длабочина. Дерматолошки тестиран производ. Не ги затнува порите.
  Начин на употреба: Истиснете содржина од 1-2 притискања на пумпата, врз тампон.
  Забелешка: природното масло од чајно дрво може да го замати производот –
  тоа не влијае на квалитетот.

 • 320.00 ден

  Високо ефикасна, хранлива формула со уникатна комбинација од масло од чајно дрво и уреа која длабински ја хидрира и смирува сувата кожа на стапалата, и го намалува чешањето, деноноќно.
  Го зајакнува заштитниот слој на кожата и на тој начин штити од појава на спортско стапало. За меки, мазни стапала. Дерматолошки тестиран производ.
  Производител: Mann & Schröder GmbH, Германија

 • 420.00 ден

  Високо ефикасната формула со уникатна комбинација на масло од чајно дрво и пироктон оламин која го ублажува чешањето, значително го намалува првутот и спречува појава на нов.
  Смирува и ефикасно се бори против сув, иритиран скалп. За мека коса и здрав скалп. Дерматолошки тестиран производ.
  Забелешка: потребна е долготрајна употреба за да може шампонот целосно да делува и да ја врати природната рамнотежа на скалпот.
  Производител: Mann & Schröder GmbH, Германија

 • 243.00 ден

  Маскара за згуснување и издолжување на трепките. Интензивно црна, издржлива и кремаста формула совршено ги згуснува, издолжува и витка трепките за спектакуларен ефект. Специјалната силиконска четка ви овозможува да нанесете неколку слоеви маскара, без ефект на лепење на трепките. Маскарата не се лупи и лепи на очните капаци во текот на денот. Формулата содржи пантенол (вит.Б5) кој ги навлажнува и негува трепките.

  Нанесете го производот со динамични цик-цак движења, повлекувајќи ја четката нагоре. Распоредете ја маскарата од коренот до врвовите на трепките.

 • 255.00 ден

  Водоотпорна, интензивно црна и издржлива маскара која совршено ги згуснува, издолжува и витка трепките за спектакуларен ефект. Кремастата формула ви овозможува да нанесете неколку слоеви без ефект на лепење на трепките. Маскарата не се шушка и не се лепи на очните капаци во текот на денот.