Filters
Done
 • 217.00 ден

  Перфектен коректор 5 во 1 на Bell прилагоден на секој тип на тен и потреби. Има 5 нијанси кои можат да се користат поединачно или да се комбинираат за да се добие совршен тен. Секоја од петте нијанси во комплетот има различна функција:

  Зелена – ги прикрива црвенилото, недостатоците и капиларите на лицето. Нанесете селективно. Користете ја пред нанесување на основа.

  Розова – ја осветлува и оптички ја измазнува кожата и обезбедува ефект на одморени очи. Нанесете на дамки, каде што кожата изгледа сива и уморна. Ако имате светол тен, користете ја оваа нијанса за да ги скриете темните кругови под очите. Користете ја пред нанесување на основа.

  Беж – ги прикриваат недостатоците на кожата. Можете да ги користите и пред и по основата за да изградите покриеност. Можете да ги измешате овие нијанси за да ја прилагодите бојата на вашиот тен.

  Жолта – интензивно ги осветлува и прикрива темните кругови под очите. Нанесете тенок слој пред да нанесете коректор под очите.

 • New
  350.00 ден

  Бронзениот стик е совршен за „влажно“ контурирање. Кремастата, кадифено-мека конзистентност создава природен ефект, а универзалниот тон се прилагодува на тенот.
  Кога се нанесува преку основата пред пудрата, бронзерот совршено се вклопува со други производи. Заоблениот врв овозможува лесно нанесување без дамки, ленти или ленти.
  Производот е достапен во 1 боја: класична бронза.
  Веган. ПЕТА.
  Погоден за чувствителна и иритирана кожа. Дерматолошки тестирано.

 • New
  374.00 ден

  Иновативен проѕирен сјај – производ за усни, очи и лице. Го создава модерниот ефект „стаклена кожа“ – т.е. беспрекорна, оптички мазна и сјајна кожа како стаклен лист. Нежната, пријатна текстура не се лепи и лесно се нанесува. Мултифункционален производ кој создава природна свежа завршница со влажен ефект – можете да го нанесете директно на гола кожа или после шминкање. Навлажнувачката веганска формула содржи корисно масло од семки од кајсија кое ја омекнува и ја храни кожата. Во комбинација со витамин Е има антиоксидативно и заштитно дејство. Совршено е за фотосесија. Производот е достипен во 1 боја: CLEAR.

  Веган. ПЕТА.

  Погоден за чувствителна и иритирана кожа, како и за луѓе со чувствителни очи и контактни леќи. Дерматолошки и офталмолошки тестиран.

 • 356.00 ден

  Нежна терапија за усни ја регенерира и заштитува нежната кожа на усните. Содржаниот екстракт од алое вера има хранлив и хидратантен ефект со долготраен ефект. Ги смирува испуканите и суви усни. Многу пријатен и удобен за употреба. Со нежен сладок вкус и без леплив ефект. Вегански производ во согласност со трендот за ЧИСТА УБАВИНА. 95% од состојките се од природно потекло. Не содржи микропластика. Дерматолошки тестирано. Начин на употреба: се користи секогаш кога треба да ги навлажните (хидрирате) усните. Може да се користи и како основа за усни пред да нанесете кармин.

 • 2,990.00 ден

  Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, подарете или изненадете се себеси со високовалитетниот и единсвен Avent календар на Bell HYPOAllergenic. Во 24-те прозорчиња ќе ги најдете нашите најпопуларни Bell HYPOAlergenic производи за шминка и специјално одбрани додатоци за разубавување.

  Календарот е направен од сертифициран FSC картон, поддржувајќи одржливо управување со шумите.

  • Limited Edition
  • Посебен избор на козметички производи
  • 13 производи со стандартна големина
  • 5 производи во мини големина
  • 6 аксесоари (додатоци)
  • Сите производи се хипоалергени погодни за чувствителна кожа
  • Стилско пакување со новогодишни мотиви
  [video width="720" height="1280" mp4="https://www.dekorativaklasik.mk/wp-content/uploads/2022/10/video_2023_11_14_21_11_05.mp4"][/video]
 • 627.00 ден

  Долготрајна и хидратантна течна пудра со хијалуронска киселина.
  Хидратантната течна пудра со хијалуронска киселина го изедначува тенот и ги намалува недостаточите на лицето. Лесната формула која долго се носи се прилагодува на кожата и станува практично невидлив слој кој создава природно сјаен изглед. Благодарение на хијалуронската киселина што ја содржи, интензивно ја хидрира и ја храни кожата.
  87% од состојките се од природно потекло. Веган. Формулата е развиена во согласност со концептот на ЧИСТА УБАВИНА (CLEAR BEAUTY).
  Дерматолошки тестиран производ. Погоден за луѓе со чувствителна и иритирана кожа.
  Начин на употреба:
  Земете ја саканата количина со пипетата и нанесете на лицето користејќи ја вашата омилена техника: со прсти, четка или сунѓер.
  За најдобри резултати, користете ја во комбинација со млечните капки или 2-фазниот серум од истата серија HYDRA.

  Достапна во 4 нијанси: 01 ALABASTER, 02 NUDE, 03 NATURAL, 04 SUNNY

 • 510.00 ден

  IDEAL SKIN е ултра лесна пудра во прав која совршено ќе ја надополни вашата шминката и обезбедува мат финиш со природен изглед.

  Неговата хипоалергична формула и фини честички не ја оптоваруваат кожата и и овозможуваат да дише.
  Остава ефект на мек фокус кој оптички ги измазнува грубите линиите и недостатоците на лицето.
  Совршена за фотографии без да остава ефект на блиц.
  Неговата веганска формула содржи силициум диоксид и тапиока скроб правејќија кожата кадифена на допир, додека специјалните пигменти обложени со естери на јојоба дополнително ја хидрираат кожата. Веган. Без суровост кон животни.

 • 390.00 ден

  Црната линија на очите е суштината на елеганцијата и минимализмот во шминкањето. Нејзиното правилно исцртување зависи од вештините и производот – затоа е толку важно да посегнете по козметика што ќе ја олесни оваа задача што е можно повеќе. Туш моливот OPEN Eyes на Bell HYPOAllergenic е хипоалерген туш молив за прецизно нанесување. Флексибилниот апликатор го олеснува нанесувањето дури и на многу тенки, интензивно црни линии. Благодарение на водоотпорната формула, шминката ќе биде трајна, нема да се рефлектира на очниот капак во текот на денот, а крајот на линијата ќе остане остар и нема да се истроши.

  Погодно за вегани. Композицијата развиена во согласност со трендот Clean Beauty. Содржи 79% состојки од природно потекло. Не содржи микропластика. Погодно за луѓе со чувствителна кожа склона на иритација. Тестирано под надзор на дерматолог и офталмолог.

  Упатства за употреба: Нацртајте тенка линија по должината на очниот капак.

 • New
  240.00 ден

  Вегански долготраен лак за прекрасен маникир. Благодарение на употребата на висококвалитетни полимери, производот е отпорен на гребење, кршење и лупење. Обезбедува интензивен сјај и силна покриеност дури и по нанесувањето на првиот слој. Формулата овозможува правилно заситување на плочката за нокти со кислород, обезбедувајќи слободен премин на молекулите на кислород низ облогата на лакот. Прецизната четка обезбедува рамномерно и лесно нанесување. Производот е достикен во 3 тренди бои: SUMMER SONG, DIGITAL LAVENDER и CRYSTAL ROSE.
  Веган. ПЕТА.
  Дерматолошки тестирано.
  Начин на употреба: со четката нанесете рамномерно на ноктот и почекајте да се исуши.
  Професионален совет: нанесете еден слој лак на суви, чисти нокти и почекајте да се исуши. Доколку сакате бојата да биде позаситена, нанесете втор слој и почекајте да се исушат целосно.

 • New
  435.00 ден

  Веганска маскара со интензивна црна боја – фиксира, дава волумен, густина и максимална должина. Формулата со масло од јојоба и колаген ги храни и зајакнува трепките.
  Маслиновото масло ја подобрува еластичноста, а пантенолот ги хидрира. Прецизната силиконска четка совршено ги раздвојува и допира и до најкратките влакна.
  Маскарата не се распаѓа во текот на денот и не се печати на очниот капак.
  Веганска формула во согласност со трендот Clean Beauty. ПЕТА.
  Со 93% природен состав.
  Дерматолошки и офталмолошки тестиран. Погоден за луѓе со чувствителни очи и контактни леќи.

 • New
  410.00 ден

  Bell HYPOAllergenic Ultra масло за нокти и кожички
  Веганско масло за секојдневна нега на нокти и суви кутикули. Формулата содржи комплекс од хранливи состојки – екстракт од лубеница, витамин Е, масла од семки од кајсија, малина, јојоба и сончоглед. Благодарение на нивните својства, плочката за нокти е регенерирана, пофлексибилна и измазнета, а кутикулите се длабоко негувани. Удобната четка го олеснува нанесувањето.
  Веган. ПЕТА. Со 96% природен состав.
  Погоден за чувствителна и иритирана кожа. Дерматолошки тестирано.
  Начин на употреба: нанесете го производот со пригодната четка на плочката за нокти и кутикулите.
  Професионален совет: секојдневно нанесувајте го маслото за маникирот да изгледа свеж.

 • New
  350.00 ден

  Веганско, мултифункционално руменило-стик за суптилно истакнување на усните и „влажно“ контурирање на лицето. Кремастата лесна текстура совршено се шири пред да нанесете производ во прав. Нанесен на усните им дава свежа боја. Формулата на рицинусово масло обезбедува оптички мазна кожа и сјаен сјај.
  Производот е достикен во 1 боја: MISTY BLOSSOM.
  Веган. ПЕТА.
  Погоден за чувствителна и иритирана кожа. Дерматолошки тестирано.

 • New
  350.00 ден

  Со егзотична арома на ананас и со ментол, кој дава нежно чувство на истегнување и има пријатен ефект на ладење. Проѕирната боја нежно ги истакнува усните, прекрасните блескави честички создаваат тродимензионален сјај како одраз на водена површина. Маслото од јојоба го штити епидермисот од губење на вода, ги омекнува и ги храни усните. Сончогледовото масло ги измазнува и ја подобрува нивната еластичност. Веганската формула е збогатена и со екстракт од лубеница и гуава, кои имаат антиоксидативно дејство и ја штитат кожата од штетните влијанија на околината. Удобниот апликатор обезбедува лесно и рамномерно нанесување на серумот. Производот е достикен во 1 боја HOLO GLOW.
  Веган. ПЕТА.
  Погоден за чувствителна и иритирана кожа. Дерматолошки тестирано.

 • New
  350.00 ден

  Хајлајтер стикот е идеален за „влажно“ светло контурирање. Обезбедува прекрасен природен ефект на кожата – како одраз на водена површина. Содржи бисерни пигменти кои додаваат сјај и сјајна свежина. Кремастата лесна текстура совршено се комбинира со други производи. Заоблениот врв обезбедува лесно нанесување без ленти или ленти. Производот е достикен во 1 боја RADIANT GLAZE.
  Веган. ПЕТА.
  Погоден за чувствителна и иритирана кожа. Дерматолошки тестирано.

 • 253.00 ден

  Заштитен балсам за усни SPF 25
  Балсамот за усни од серијата VEGAN ги храни сувите и испукани усни и ги штити од штетните УВ зраци со заштитен фактор 25. Нежната мека формула ја нагласува нивната природна боја. Екстрактот од алое вера и кокосовото масло имаат хранлив и омекнувачки ефект, ја зголемуваат еластичноста на кожата. Содржиното масло од семки од кајсија, богато со витамини А и Е, и рицинусовото масло даваат сјај и мекост. Сончогледовото масло, извор на витамин Е и антиоксиданси, го зајакнува заштитниот слој на кожата и на тој начин ја штити од штетните влијанија на околината. Регенераторот е погоден за сите сезони.
  Вегански производ во согласност со трендот Clean Beauty. ПЕТА сертифициран. Дерматолошки тестирано. Исто така погоден за чувствителна кожа склона на иритација.
  Начин на употреба: нанесете го балсамот на усните секогаш кога ви треба заштита и хидратација.

 • 330.00 ден

  Негува и стилизирачки гел за трепките и веѓите
  Безбојниот гел за стајлинг од серијата VEGAN ги поправа и обликува веѓите, ги нагласува трепките и им дава природен изглед. Формулата содржи хидратантен глицерин и хранлив сок од алое вера, кој ги храни и зајакнува влакната. Со удобната четка лесно ќе го нанесете производот, проѕирниот гел не ги залепува влакната и не формира видлив слој. Совршен и како хранлив серум за ноќ.
  Вегански производ во согласност со трендот Clean Beauty. ПЕТА сертифициран. 98% од состојките се од природно потекло. Дерматолошки и офталмолошки тестиран. Погоден за луѓе со чувствителни очи и контактни леќи.
  Начин на употреба: чешлајте ги веѓите во насока на раст. Користете сам или по нанесување на производот за веѓи. Нанесете го производот на претходно нетретирани трепки, од коренот до врвовите.