Bell HYPOAllergenic Ultra маскара за обем

435.00 ден

Веганска маскара со интензивна црна боја – фиксира, дава волумен, густина и максимална должина. Формулата со масло од јојоба и колаген ги храни и зајакнува трепките.
Маслиновото масло ја подобрува еластичноста, а пантенолот ги хидрира. Прецизната силиконска четка совршено ги раздвојува и допира и до најкратките влакна.
Маскарата не се распаѓа во текот на денот и не се печати на очниот капак.
Веганска формула во согласност со трендот Clean Beauty. ПЕТА.
Со 93% природен состав.
Дерматолошки и офталмолошки тестиран. Погоден за луѓе со чувствителни очи и контактни леќи.

Категории , ,

Description

Начин на употреба: нанесете со четката од коренот до врвот на трепките.
Професионален совет: нанесете маскара на трепките со цик-цак, нагоре движења. За поинтензивен ефект нанесете уште еден слој маскара.

Bell HYPOAllergenic Ultra маскара за обем

435.00 ден