Bell HYPOAllergenic Just free skin течна пудра Light Liquid

499.00 ден

-9% Попуст

Хипоалергична основа со алое, киноа и екстракт од бел чај

• Чиста формула за убавина.
• мин. 90% природен состав.
• Активни состојки: екстракт од киноа, алое и бел чај.
• Ја хидрира, храни и подмладува кожата.
• Не се собира во набори, пори и брчки.
• Го измазнува и осветлува тенот.

100% Веган. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склони кон алергии. Дерматолошки тестиран производ.

SKU: Не е достапно Категории: , , Ознака:

Description

Лесна и практично невидлива основа. Сокрива несовршености и го изедначува тенот. Хидрира, храни, обезбедува природен тен со здрав изглед.
Во согласност со концептот на ЧИСТА УБАВИНА, 85% од состојките се од природно потекло.
Содржи: хидрантен глицерин; екстракт од алое вера со смирувачки ефект, и богат со аминокиселини,
витамини и минерали; екстракт од киноа и бел чај, кои имаат антиоксидативно дејство и го забавуваат процесот на предвремено стареење.

Дополнителни Информации

Нијанса

01- light, 02- natural, 03- sunny

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic Just free skin течна пудра Light Liquid

Select Options