Bell HYPOAllergenic Ultra дoлготраен лак за нокти

240.00 ден

Вегански долготраен лак за прекрасен маникир. Благодарение на употребата на висококвалитетни полимери, производот е отпорен на гребење, кршење и лупење. Обезбедува интензивен сјај и силна покриеност дури и по нанесувањето на првиот слој. Формулата овозможува правилно заситување на плочката за нокти со кислород, обезбедувајќи слободен премин на молекулите на кислород низ облогата на лакот. Прецизната четка обезбедува рамномерно и лесно нанесување. Производот е достикен во 3 тренди бои: SUMMER SONG, DIGITAL LAVENDER и CRYSTAL ROSE.
Веган. ПЕТА.
Дерматолошки тестирано.
Начин на употреба: со четката нанесете рамномерно на ноктот и почекајте да се исуши.
Професионален совет: нанесете еден слој лак на суви, чисти нокти и почекајте да се исуши. Доколку сакате бојата да биде позаситена, нанесете втор слој и почекајте да се исушат целосно.

SKU: Не е достапно Категории , ,

Description

Дополнителни информации

Боја

01- SUMMER SONG, 02- DIGITAL LAVENDER, 03- CRYSTAL ROSE

Bell HYPOAllergenic Ultra дoлготраен лак за нокти

Select Options