Bell HYPOAllergenic Ultra масло за нокти и кожички

410.00 ден

Bell HYPOAllergenic Ultra масло за нокти и кожички
Веганско масло за секојдневна нега на нокти и суви кутикули. Формулата содржи комплекс од хранливи состојки – екстракт од лубеница, витамин Е, масла од семки од кајсија, малина, јојоба и сончоглед. Благодарение на нивните својства, плочката за нокти е регенерирана, пофлексибилна и измазнета, а кутикулите се длабоко негувани. Удобната четка го олеснува нанесувањето.
Веган. ПЕТА. Со 96% природен состав.
Погоден за чувствителна и иритирана кожа. Дерматолошки тестирано.
Начин на употреба: нанесете го производот со пригодната четка на плочката за нокти и кутикулите.
Професионален совет: секојдневно нанесувајте го маслото за маникирот да изгледа свеж.

Description

Bell HYPOAllergenic Ultra масло за нокти и кожички

410.00 ден