Bell ultra cover течен коректор за очи и лице

221.00 ден

Овој течен коректор на Bell совршено ги покрива темни кругови под очите, како и црвенилото, пигментните дамки и мозолчиња на лицето. Благодарение на кремастата хидратантна формула и мекиот апликатор нанесувањето е лесно и прецизно, не прави брчките да изгледаат повидливи и лесно се чуствува на вашата кожа. Збогатен е со глицерин, кој има хидратантни, антивоспалителни и тонизирачки својства, и витамин Е кој има антиоксидативно дејство. Совршено се вклопува во вашата кожа и обезбедува мат финиш. Достапен во три нијанси: 01-light ivory, 02-light sand, 03-medium beige.

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

Дополнителни информации

Нијанса

01- light ivory, 02 – light sand, 03 – medium beige

Brand

BELL Cosmetics

Bell ultra cover течен коректор за очи и лице

Select Options