Manhattan двобоен стик за контурирање Insta Duo Contour

Original price was: 450.00 ден.Current price is: 230.00 ден.

-49% Off

Менхетен „Insta Duo Contour“ е двобоен стик за контурирање со цел брзо и лесно засенчување и истакнување во пределот на брадата, образите и носот. Темна мат нијанса и света како хајлајтер.

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

Стилистите во Менхетен создадоа двобоен коректор стик Insta Duo Contour со кој лесно ќе постигнете беспрекорен вид. Со помош на темната мат нијанса можете оптички да ја поправите формата на лицето, да му дадете длабочина или да го тонизирате. Светлата нијанса игра улогата на хајлајтер и ги истакнува деловите на лицето што сакате да ги потенцирате и издвоите. За секој тип на кожа. Дерматолошки тестирано.

Дополнителни информации

Тежина 0.030 кг
Нијанса

010 Light, 020 Medium, 030 Dark

Brand

MANHATTAN COSMETICS

Manhattan двобоен стик за контурирање Insta Duo Contour

Select Options