BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ (за осетлива кожа)

923.00 ден

БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ серум за лице за осетлива кожа
Ја смирува и интензивно ја храни чувствителната кожа. Ја минимизира иритацијата, црвенилото и ронливите делови на кожата на лицето.
• Ја смирува иритираната и зацрвенета кожа
• Хидрира (навлажнувa)
• Заштитува од слободните радикали
• Нежно го стимулира метаболизмот и микроциркулацијата на чувствителната кожа
• Заштитува од воспаление

Зелениот чај има антиинфламаторно дејство и ги зајакнува природните заштитни функции на кожата. Минимизира црвенилото, па затоа е особено погодно за чувствителна кожа. Често се користи за лекување на луѓе кои страдаат од розацеа и псоријаза, исто така штити од штетните ефекти на слободните радикали.

Смирувачки серум за лице БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ со екстракт од “супер храна” – органски зелен чај, органски екстракт од корен од сладунец и органски екстракт од лисја од гинко, формира заштитен слој кој ја храни и хидрира кожата. Минимизира блага иритација и црвенило. Храни лушпести суви области. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од штетни влијанија на животната средина.За смирена и мазна кожа.

Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа. Нежно масирајте со кружни движења. После нанесете дневен или ноќен крем.

SKU: 4051424580834 Категории , Ознака:

Description

АКТИВНИ СОСТОЈКИ

Супер храна – органски екстракт од зелен чај
Зелениот чај делува смирувачки и заштитно. Поради своето антиоксидативно дејство, тој им се спротивставува на слободните радикали. Има корисен ефект и го забрзува процесот на лекување.

Екстракт од корен од сладок корен
Ја смирува и минимизира иритацијата.

Органски екстракт од лисја од гинко
Екстрактот од органски лисја од гинко нежно ја активира микроциркулацијата, како и метаболизмот на кожата и со тоа ја прави помазна и жива. Исто така, има моќни адстрингентни својства.

Маслиново масло
Поради високата содржина на витамин Е, маслиновото масло делува како природен антиоксиданс и ја штити кожата од напади на слободни радикали.
Вредното маслиново масло целосно се апсорбира од кожата и обезбедува оптимална нега.

Овој производ е 100% веган.
Ги исполнува барањата на NATRUE за природна козметика и е 100% овластен.

Brand

BIO:VEGANE

BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ (за осетлива кожа)

923.00 ден