DR.SCHELLER Заштитна хидратантна 24ч. крема за лице со лубеница и моринга – 49мл

693.00 ден

Дневна крема за лице од лубеница и моринга за комбинирана кожа.
Функција:
• Заштитува од сина светлина, УВ и инфрацрвено зрачење
• Ја навлажнува и заштитува кожата од дехидрираност
• Го намалува формирањето на слободни радикали
• Заштитува од загадување од урбаната средина

Лето, сонце, плажа и сончање – убава работа :)! Но, треба да ја заштитиме кожата не само од УВ зраци. Зрачењето од сината светлина, како и штетните влијанија на надворешната околината се дополнителен стрес за нашата кожа и може да доведе до иритација, сушење и предвремено стареење.

Заштитниот навлажнувачки крем за лице од 24 часа е особено погоден за сува комбинирана кожа. Ја штити кожата деноноќно од предвремено стареење предизвикано од сина светлина, УВА и инфрацрвено зрачење,
штетните ефекти на животната средина и слободните радикали. Кожата е оптимално навлажнета и маснотијата на Т-зоната е избалансирана.

Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс PhytoSolve® од масло од семе од лубеница, масло од семе од моринга и екстракт од бел ѓумбир – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од семе од лубеница и екстрактот од бел ѓумбир делуваат однадвор. Другата главна активна состојка – маслото од моринга, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор
*регистрирана трговска марка на Lipoid.

Начин на употреба:

Нанесете ја кремата наутро и навечер на исчистено лице со лесни масирачки движења.

SKU: 4051424559560 Категории , Ознака:

Description

Состојки:
Масло од секи од лубеница: Богато со незаситени масни киселини, што и дава поголема мекост на кожата. Покрај тоа, ја навлажнува кожата и ја штити од сушење.

Масло од семки од растението моринга: Поддржува и стимулира природна регенерација и ја зголемува хидратацијата на кожата.

Екстракт од бел ѓумбир: Ја штити кожата од предвремено стареење предизвикано од сина светлина и УВА зраци, како и од штетните ефекти на околината.

Хиалуронска киселина:
Ја задржува влагата, ја измазнува и ја штити кожата од сушење и ги намалува сувите линии и брчките.

100% без силикони, минерални масла и парабени
100% без вештачки вкусови и бои
100% NATURE сертифициран производ
100% веган
100% произведено во Германија

Brand

DR. SCHELLER

DR.SCHELLER Заштитна хидратантна 24ч. крема за лице со лубеница и моринга - 49мл

693.00 ден