alkmene MY Tea Tree Етерично масло 10мл

520.00 ден

Out of Stock

Карактеристики: 100% чисто, природно масло со фармацевтско својство (сиенол ком. 35%). Позитивните својства на маслото од чајно дрво се познати со векови.
Препорачана употреба: Сретство за капење – за да ја нахраните кожата, ставете 30-40 капки во купката. Ако имате сува кожа, нанесете 10 капки и 2 лажици маслиново масло. Бања за стапала: За да ги освежите уморните стапала, додадете 15 капки во 500 мл топла вода.
За свеж здив: Ставете 3 капки во чаша со 100 мл вода и направете гаргара.
Инструкции за безбедност: Не користете директно на кожата. Следете ги упатствата. Само за надворешна употреба, голтањето е штетно за здравјето и може да ги оштети белите дробови. Не вдишувајте. Не ставајте на очите и мукозна мембрана. Не е погоден за деца под 12 години. Да се чува вон дофат на деца. Чувајте го добро затворено и на собна температура.
Можни нетолеранции: Маслото од чајно дрво на alkmene е целосно природен производ. Затоа, не се исклучени можните нетолеранции на истото. За таа цел правиме тест за толеранција: мешаме 1 капка од етеричното масло alkmene со 5 супени лажици обичномасло (носач) и капнете го на браздата на раката. Ако се појави црвенило, не го користете производот. Не е погоден за домашни миленици.
Производител: Mann & Schröder GmbH, Германија

Нема на залиха

Категории , Ознака:

Description

alkmene MY Tea Tree Етерично масло 10мл

520.00 ден

Нема на залиха