DR.SCHELLER Арган и Амарант дневна крема за лице против брчки – 50мл

1,001.00 ден

Dr. Scheller Арган и Амарант дневната крема против брчки гарантиран ефект:
• Лифтинг ефект
• За зрела кожа
• Ги минимизира брчките
• Ги измазнува фините линии
• Ја подобрува еластичноста на кожата
• Ја зајакнува отпорноста на кожата
Природен „лифтинг“ секој ден! Зацврстувачкиот дневен крем против брчки (50 ml) ја враќа младешката свежина на кожата. Ги минимизира фините линии и брчките, ја зајакнува еластичноста и еластичноста на кожата. Ја заштитува кожата од предвремено стареење и штетните ефекти на слободните радикали. Обезбедува совршена хидратација.
Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
* регистрирана трговска марка на Lipoid
Начин на употреба: Нанесете наутро по миење на лицето, и после тонирање и нанесување серум. Нежно тријте со лесни масирачки движења.

SKU: 4051424550325 Категории , Ознака:

Description

Овој производ е:
• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• произведено во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• без тестирање на животни
• Natrue сертифициран
Содржи масло од Арган:
„Злато од Мароко“: Аргановото масло се вади од јадрото на плодот на дрвото арган, кое расте само во југозападен Мароко. Бербата и вадењето на маслото е исклучително напорна и интензивна работа.
Денес, маслото од арган е исто така дел од европската кујна. Чисто масло за убавина се користи и во нега на коса и кожа. Аргановото масло ја хидрира кожата, ги брише сувите линии, омекнува и
се храни со зголемување на еластичноста. Содржи висока концентрација на незаситени масни киселини, кои спречуваат предвремено стареење.
Екстрактот од семе на Амарант:
Ја подобрува еластичноста и еластичноста, ја измазнува кожата и ја храни во длабочина.

Brand

DR. SCHELLER

DR.SCHELLER Арган и Амарант дневна крема за лице против брчки - 50мл

1,001.00 ден