DR.SCHELLER Интензивна дневна крема со магарешки трн и чиа за сува кожа – 49мл

781.00 ден

Out of Stock

Интензивна и регенерирачка дневна крема за лице со магарешки трн и чиа на Dr.Scheller за многу сува кожа.
• Го поддржува процесот на природна регенерација
• Ја смирува кожата
• Го обновува липидниот слој на кожата
• Ја измазнува сувата кожа
Смирувачка нега: Богатата крема го подобрува и поддржува природниот процес на регенерација во текот на денот. Го зајакнува липидниот баланс на кожата, ја зголемува еластичноста на кожата и го елиминира непријатното чувство на сува кожа. Ја обновува и балансира кожата во текот на денот.
Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која го користи комплексот PhytoSolve®* од лецитин од соја и други корисни состојки во форма на микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од магарешки трн делува од надвор кон внатре. Другата главна активна состојка со висок квалитет, чиа екстрактот се капсулира во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор.
*регистрирана трговска марка на Lipoid
Начин на употреба: Нанесете навечер на чиста кожа и нежно масирајте со лесни движења.

Нема на залиха

SKU: 4051424559571 Категории , Ознака:

Description

Овој производ е:
• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• Произведено во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• без тестирање на животни
• Natrue сертифициран

Состојки:
Екстракт од чиа семе:
Помага на кожата да ја задржи влагата и спречува да се исуши.

Масло од магарешки трн:
Ја заштитува, ја храни и измазнува кожата. Ја зајакнува природната заштитна бариера. Ја балансира и смирува кожата.

Brand

DR. SCHELLER

DR.SCHELLER Интензивна дневна крема со магарешки трн и чиа за сува кожа - 49мл

781.00 ден

Нема на залиха