alkmene MY Tea Tree Паста за заби против кариес 100мл

288.00 ден

Карактеристики: Високо ефикасна формула со уникатна комбинација на масло од чајно дрво и флуор, и свежа билна арома која има 6-кратно дејство и може да помогне во намалувањето на крварењето на непцата и воспалението: 1. Спречува кариес. 2. Го намалува бактерискиот плак. 3. Заштитува од шеќерна киселина. 4. Ги штити непцата. 5. Ја зајакнува глеѓта. 6. Го освежува здивот. За здрави заби и непца и чувство на свежина во устата. Тестирано од стоматолошки експерти.
Начин на употреба: Користете 2-3 дневно. Не голтајте.
Забелешка: За возрасни и деца над 6 години: користете паста во количина со големина на грашок. Децата треба да се надгледуваат да не голтаат премногу од пастата. Консултирајте се со вашиот лекар или стоматолог за дополнителен внес на флуор. Вкупна содржина на натриум флуорид (1450 ppm флуорид)
Производител: Mann & Schröder GmbH, Германија

Категории , Ознака:

Description

alkmene MY Tea Tree Паста за заби против кариес 100мл

288.00 ден