Alpi Fresh балсам од коњски костен со витамински комплекс и пантенол (витамин Б5) – 250мл

237.00 ден

Балсамот од коњски костен е докажано ефикасен производ за нега на кожата. Природен екстракт од 12 билки, лесно загрева, ја подобрува циркулацијата и смирува кожата. Аромата на планински бор и камфор, рузмарин, ментол, арника и нане, ја витализираат кожата и ја стимулираат циркулацијата на крвта. Пантенолот (витамин Б5) и витамин Е ја штитат и се грижат за кожата. Дерматолошки тестиран производ. Да се избегнува контакт со очи и отворени рани.

Дивиот костен има докажано тонизирачко дејство врз вените (ги затега вените) и противвоспалително дејство, ги зајакнува капиларите, има и аналгетско дејство.
Покрај тоа, ја намалува зголемената тенденција на згрутчување на крвта и формирање на тромбови.

SKU: 4007295024366 Категории , Ознака:

Description

Brand

ALPI FRESH

Alpi Fresh балсам од коњски костен со витамински комплекс и пантенол (витамин Б5) - 250мл

237.00 ден