BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ ЛИСТ МАСКА (за осетлива кожа)

Original price was: 306.00 ден.Current price is: 210.00 ден.

-31% Off

Обезбедете дополнителна доза нега на лицето со лист маската BIO:VÉGANE Вио Зелен чај.
· Брзо дејство за разубавување
· Смирува блага иритација и црвенило
· Интензивно ја хидрира кожата
· Заштитува од слободните радикали
· Нежно го поддржува метаболизмот и микроциркулацијата
Неткаен лист од целулоза е натопен со ценни состојки: екстракт од “суперхрана” – органски зелен чај, органски екстракт од корен од сладунец и органски екстракт од лист на гинко и е 100% биоразградлив. Ценните состојки се апсорбираат директно во кожата и имаат непосреден ефект за само неколку минути. Создава чувство на смиреност и потхранувана кожа. Минимизира блага иритација и црвенило. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од штетни влијанија врз животната средина. За видливо мазна, здрава и витализирана кожа.

Наш совет: Во текот на летото, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така ќе обезбедите интензивна нега со свеж ефект на ладење!

Начин на користење:
1. Ставете ја маската на чиста кожа и нежно притиснете. Извадете го заштитниот филм и прилагодете ја маската по контурите на лицето.

2. Потпрете се и опуштете се! Оставете ја маската да делува 15 минути.

3. Отстранете ја маската. Остатоците од маската нежно втријте ги во кожата со памучен тампон.

SKU: 4051424582562 Категории , Ознака:

Description

АКТИВНИ СОСТОЈКИ

Супер храна – органски екстракт од зелен чај
Зелениот чај делува смирувачки и заштитно. Поради своето антиоксидативно дејство, тој им се спротивставува на слободните радикали. Има корисен ефект и го забрзува процесот на лекување.

Екстракт од корен од сладок корен
Ја смирува и минимизира иритацијата.

Органски екстракт од лисја од гинко
Екстрактот од органски лисја од гинко нежно ја активира микроциркулацијата, како и метаболизмот на кожата и со тоа ја прави помазна и жива. Исто така, има моќни адстрингентни својства.

Маслиново масло
Поради високата содржина на витамин Е, маслиновото масло делува како природен антиоксиданс и ја штити кожата од напади на слободни радикали.
Вредното маслиново масло целосно се апсорбира од кожата и обезбедува оптимална нега.

Овој производ е 100% веган.
Ги исполнува барањата на NATRUE за природна козметика и е 100% овластен.

Brand

BIO:VEGANE

BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ ЛИСТ МАСКА (за осетлива кожа)

Original price was: 306.00 ден.Current price is: 210.00 ден.