BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ 24ч. крема за лице – 50мл (за осетлива кожа)

923.00 ден

БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ 24ч. крема за лице за осетлива кожа
Ја смирува иритираната кожа, го балансира и изедначува тенот.
• Ја храни и измазнува чувствителната кожа
• Смирува и се грижи со високо квалитетни скапоцени масла
• Ја минимизира иритацијата и малото црвенило
• Помага во процесите на природно закрепнување
• Заштитува од слободните радикали

Интензивната заштитна 24ч. крема за лице БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ со екстракт од “супер храна” – органски зелен чај, органски екстракт од корен од сладунец, органски екстракт од лисја од гинко и органско маслиново масло, ги смирува иритациите, ја враќа природната рамнотежа на кожата и ја измазнува. Минимизира блага иритација и црвенило, ги храни сувите области кои се лупат од сувост и спречуваат губење на хидратација. Ги зајакнува природните заштитни функции на кожата и ја штити од штетни влијанија врз животната средина.

Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа. Нежно масирајте со кружни движења. Не насувајте во пределот околу очите.

SKU: 4051424580803 Категории , Ознака:

Description

АКТИВНИ СОСТОЈКИ

Супер храна – органски екстракт од зелен чај
Зелениот чај делува смирувачки и заштитно. Поради своето антиоксидативно дејство, тој им се спротивставува на слободните радикали. Има корисен ефект и го забрзува процесот на лекување.

Екстракт од корен од сладок корен
Ја смирува и минимизира иритацијата.

Органски екстракт од лисја од гинко
Екстрактот од органски лисја од гинко нежно ја активира микроциркулацијата, како и метаболизмот на кожата и со тоа ја прави помазна и жива. Исто така, има моќни адстрингентни својства.

Маслиново масло
Поради високата содржина на витамин Е, маслиновото масло делува како природен антиоксиданс и ја штити кожата од напади на слободни радикали.
Вредното маслиново масло целосно се апсорбира од кожата и обезбедува оптимална нега.

Овој производ е 100% веган.
Ги исполнува барањата на NATRUE за природна козметика и е 100% овластен.

Brand

BIO:VEGANE

BIO:VÉGANE БИО ЗЕЛЕН ЧАЈ 24ч. крема за лице - 50мл (за осетлива кожа)

923.00 ден