Bell Hipoallergenic мат камена пудра

290.00 ден

Хипоалергична мат камена пудра за лице од Bell за одличен финиш на вашата шминка. Неговата формула содржи каолин, кој го апсорбира вишок на себум и спречува појава на непријатен сјај. Содржи и витамин Е кои има хидрантантни својства. Пудрата го матари лицето и му дава природен изглед. Kадифенатa текстура и дава мекост и нежност на кожата.

SKU: Не е достапно Категории: , Ознака:

Description

Полската козметичка компанија „Бел“ создава хипоалергична пудра за лице за одличен финиш на вашата шминка. Неговата формула содржи каолин, кој го апсорбира вишок на себум и спречува појава на непријатен сјај. Содржи и витамин Е кои има хидрантантни својства. Пудрата го матари лицето и му дава природен изглед. Неговата кадифена текстура и дава мекост и нежност на кожата. Пудрата за лице, од серијата „HypoAllergenic“, е во компактно паковање со огледало. Неговата формула е тестирана под дерматолошка контрола и е погодна за чувствителна кожа.

Brand

Bell HYPOAllergenic

Дополнителни Информации

Нијанса

01, 02, 03, 04

Bell Hipoallergenic мат камена пудра

Select Options