Bell HypoAllergenic молив за очи Long Wear

243.00 ден

Молив за очи за прецизно нанесување и исцртување на очниот капак, особено погоден за чувствителни очи, луѓе кои носат очила и контактни леќи. Има долготраен ефект, без дамки и несакани траги и отпечатоци на очните капаци. Нежната формула овозможува лесно и рамномерно цртање на прецизна линија. Погоден и за горните и за долните очни капаци. Достапно во 6 бои. Автоматско моливче за кое не е потребно острење. Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

• веган
• без минерални масла
• без парабени

SKU: Не е достапно Категории , , Ознака:

Description

Особено погодно за луѓето со чувствителни очи кои се склони на алергии и воспаленија, како и за луѓето кои носат контактни леќи. Полската компанија „Бел“ создаде иновативен ајлајнер за очи во форма на молив кој без да ја иритира деликатната област на очниот капак создава прецизна, густа и убава линија. Неговата формула е специјално создадена да обезбеди богата и долготрајна прецизна линија без размачкување. Содржи витамин Ц, растителни восоци и рицинусово масло кои ја негуваат кожата и ја штитат од сушење. Ајлајнерот лесно се нанесува поради формата на врвот. Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

Дополнителни информации

Нијанса

01 – black, 02 – brown, 03 – nude, 04 – purple, 05 – navy, 06 – grey

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HypoAllergenic молив за очи Long Wear

Select Options