BELL HYPOAllergenic Advent КАЛЕНДАР 2023

Original price was: 2,990.00 ден.Current price is: 2,540.00 ден.

-15% Off

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, подарете или изненадете се себеси со високовалитетниот и единсвен Avent календар на Bell HYPOAllergenic. Во 24-те прозорчиња ќе ги најдете нашите најпопуларни Bell HYPOAlergenic производи за шминка и специјално одбрани додатоци за разубавување.

Календарот е направен од сертифициран FSC картон, поддржувајќи одржливо управување со шумите.

 • Limited Edition
 • Посебен избор на козметички производи
 • 13 производи со стандартна големина
 • 5 производи во мини големина
 • 6 аксесоари (додатоци)
 • Сите производи се хипоалергени погодни за чувствителна кожа
 • Стилско пакување со новогодишни мотиви
SKU: 5902082568728 Категории ,

Description

Сите 24 кутии на овој Advent календар кријат по едно нежно разубавувачко изненадување – некои од најпродаваните производи шминка или производи за нега на кожа на Bell HYPOAllergenic кои ќе ви помогнат да ја дочекате Новата година со стил и празнично расположение!

Список на производи:

 1. Bell HYPOAllergenic Detoxing еликсир за лице 01 (мини производ)
 2. Bell HYPOAllergenic Hydra двофазен серум 01 (мини производ)
 3. Bell HYPOAllergenic База против црвенило на лицето (мини производ)
 4. Bell HYPOAllergenic Течен коректор со алое SPF 25 001, LIGHT (производ со стандартна големина)
 5. Bell HYPOAllergenic Ultra хајлајтер стик 01 (производ со стандартна големина)
 6. Bell HYPOAllergenic Fresh руменило за лице 02 (производ со стандартна големина)
 7. Bell HYPOAllergenic Фиксирачка пудра во прав (мини производ)
 8. Bell HYPOAllergenic Сенки Bright 01 (мини производ)
 9. Bell HYPOAllergenic Молив за очи Long Wear 01 (производ со стандартна големина)
 10. Bell HYPOAllergenic Vegan гел – серум за трепки и веѓи 001 (производ со стандартна големина)
 11. Bell HYPOAllergenic Маскара Long&Volume 10 (производ со стандартна големина)
 12. Bell HYPOAllergenic Ultra Маскара за волумен 01 (производ со стандартна големина)
 13. Bell HYPOAllergenic Vegan пилинг за усни 001 (производ со стандартна големина)
 14. Bell HYPOAllergenic Vegan Collagen ноќна маска за усни 001 (производ со стандартна големина)
 15. Bell HYPOAllergenic Молив за усни Long Wear 04 (производ со стандартна големина)
 16. Bell HYPOAllergenic Ultra Care масло за нокти 01 (производ со стандартна големина)
 17. Bell HYPOAllergenic Долготраен лак за нокти 16 (производ со стандартна големина)  – нов дизајн
 18. Bell HYPOAllergenic Лак за нокти French Nail 01 (производ со стандартна големина) – нов дизајн

Аксесоари:

 1. Абсорбентни марамчиња
 2. Сунѓер за шминка
 3. Стегач за пунџа
 4. Козметичка четка
 5. Силиконска четка за маска
 6. Џебно огледало

Димензии: 380 x 290 x 85 мм; Тежина: 1.200 кг

MADE IN EU

Brand

Bell HYPOAllergenic

BELL HYPOAllergenic Advent КАЛЕНДАР 2023

Original price was: 2,990.00 ден.Current price is: 2,540.00 ден.