Bell HYPOAllergenic бронзена пудра Fresh Bronze Powder

402.00 ден

HYPOAllergenic бронзена камена пудра за свеж тен, и природен изглед. Повеќекратна намена, го прави лицето да изгледа исончано, го изедначува тенот на кожата, може да се користи и за контурурање и деликатно обликување на лицето и замена за руменилото.

SKU: Не е достапно Категорија Ознака:

Description

Хипоалергична бронзена камена пудра која има изненадувачко многу намени. Го прави лицето да изгледа исончано, го изедначува тенот на кожата, може да се користи и за контурурање и деликатно обликување на лицето и замена за руменилото. Бојата е деликатна и ефектот може да се зајакне со последователни слоеви. Хипоалергеник бронзената пудра во прав не содржи мириси. Тестиран производ под надзор на дерматолог. Погодна е за луѓе со чувствителна кожа, и оние склони кон алергии.

Дополнителни информации

Нијанса

01, 02, 03

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic бронзена пудра Fresh Bronze Powder

Select Options