Bell HYPOAllergenic течна пудра Mat&Soft Make Up

590.00 ден

Хипоалергеник течна пудра за природен изглед без ефект на “маска”. Неговата хипоалергична формула, без масла, спречува иритација или алергиски реакции. Пудрата има лесна течна текстура која не затвара порите и не формира непријатен ефект на “маска”. Ги крие недостатоците и го изедначува тен на лицето. Благодарение на тоа, видливоста на порите и црвенилото на лицето е видно намалена. Течната пудра за одличен мат финиш на шминката.

SKU: Не е достапно Категорија Ознака:

Description

“Бјути” експертите од полската компанија „Bell“ создадоа течна пудра од серијата „HypoAllergenic“, која е посебно погодна за лице со чувствителна кожа. Неговата хипоалергична формула, без масла, спречува иритација или алергиски реакции. Течната пудра има лесна течна текстура која не затвара порите и не формира непријатен ефект на “маска”. Пудрата го покрива лицето со нежен превез, кој дава мазен изглед и остава чувство на целосна удобност на кожата. Течната пудра ги крие недостатоците и го изедначува тен на лицето. Благодарение на тоа, видливоста на порите и црвенилото на лицето е намалена. Течната пудра одлична мат финиш на шминката.
Дерматолошка тестирано.

Дополнителни информации

Нијанса

01-Light Beige, 02-Natural, 03-Sunny Beige, 04-Golden Beige, 05-Olive Beige

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic течна пудра Mat&Soft Make Up

Select Options