Bell течна пудра HYPOAllergenic Full Cover

605.00 ден

Hipoallergenic Full Cover течна пудра обезбедува силно матирачко покритие, го изедначува тонот на кожата и ги прикрива флеките и др. недостатоци без маска ефект. Неговата уникатна, кремаста формула има навлажнувачки својства, благодарение на што производот не ја остава вашата кожа сува или потенцира суви точки. Ја штити вашата кожа од УВА зраци и сина светлина на екраните и го забавува процесот на стареење.

SKU: Не е достапно Категорија Ознака:

Description

Hipoallergenic Full Cover течна пудра обезбедува силно покритие, го изедначува тонот на кожата и ги прикрива флеките. Неговата уникатна, кремаста формула има навлажнувачки својства, благодарение на што производот не ја остава вашата кожа сува или потенцира суви точки. Исто така ја измазнува кожата и спречува браздање. Ја штити вашата кожа од УВ-А зраците и сината светлина на екраните и го забавува процесот на стареење. Лесна е за примена и се вклопува совршено со други производи, давајќи долготраен мат финиш. Тестирана под надзор на дерматолог.

Дополнителни информации

Нијанса

01, 02, 03, 04

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell течна пудра HYPOAllergenic Full Cover

Select Options