Bell HYPOAllergenic долготрајна и хидратантна камена пудра

461.00 ден

Долготрајна и хидратантна камена пудра со хијалуронска киселина.
Пудрата содржи хијалуронска киселина која има хидратантно и хранливо дејство. Ја фиксира шминката без чувство на тежина, создава блескав свеж изглед. Видно измазнува и изедначува. Лесната формула се грижи за кожата и создава пријатно чувство на удобност. Удобното компактно пакување е совршено за држење во чанта и за корегирање на шминката во текот на денот.
Дерматолошки тестиран производ. Погоден за луѓе со чувствителна и иритирана кожа.
90% од состојките се од природно потекло. Веган. Формулата е развиена во согласност со концептот на ЧИСТА УБАВИНА.
Начин на употреба:
Нанесете со омилената четка или сунѓер за да ја освежите шминката. За најдобар ефект, користете ја пудрата во комбинација со другите производите од истата серија HYDRA.

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

Дополнителни информации

нијанса

01, 02, 03, 04

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic долготрајна и хидратантна камена пудра

Select Options