Bell HYPOAllergenic Fresh руменило за лице

274.00 ден

Добијте привлечен природен свеж тен. Hypoallergenic Fresh руменило има осветлувачко дејство и нежно ги нагласува јаболчниците, давајќи им нежен сјај. Уникатната формула за оптичко мазнење ги крие сувите области и има долготраен ефект. Достапна во 2 нијанси – златна праска и ледена роза, нивната комбинација е идеална за ефектот “драпинг”. Погоден за луѓе со чувствителна кожа, склони кон иритација. Дерматолошки тестиран производ.

SKU: Не е достапно Категории , , Ознака:

Description

Добијте привлечен природен свеж тен. Hypoallergenic Fresh руменило има осветлувачко дејство и нежно ги нагласува јаболчниците, давајќи им нежен сјај. Уникатната формула за оптичко мазнење ги крие сувите области и има долготраен ефект. Достапна во 2 нијанси – златна праска и ледена роза, нивната комбинација е идеална за ефектот “драпинг”. Како да се постигне овој ефект? Нанесете го руменило на горниот дел на јаболчниците, слепоочниците и над надворешноста на лакот на веѓите, следејќи ја линијата на косата и испакнатите делови на вилицата. Лесното нанесување овозможува совршено контурирање на лицето и постигнување на посакуваната заситеност на шминката. Погоден за луѓе со чувствителна кожа, склони кон иритација. Дерматолошки тестиран производ.

Дополнителни информации

нијанса

rose, peach

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic Fresh руменило за лице

Select Options