Bell HypoAllergenic IDEAL SKIN пудра во прав

510.00 ден

IDEAL SKIN е ултра лесна пудра во прав која совршено ќе ја надополни вашата шминката и обезбедува мат финиш со природен изглед.

Неговата хипоалергична формула и фини честички не ја оптоваруваат кожата и и овозможуваат да дише.
Остава ефект на мек фокус кој оптички ги измазнува грубите линиите и недостатоците на лицето.
Совршена за фотографии без да остава ефект на блиц.
Неговата веганска формула содржи силициум диоксид и тапиока скроб правејќија кожата кадифена на допир, додека специјалните пигменти обложени со естери на јојоба дополнително ја хидрираат кожата. Веган. Без суровост кон животни.

SKU: 5902082568988 Категории , ,

Description

Bell HypoAllergenic IDEAL SKIN пудра во прав

510.00 ден