Bell HYPOAllergenic Just free skin мулти функционална основа за пудра

417.00 ден

Хипоалергична смирувачка основа со екстракт од алое, киноа и бел чај

• UNICEX производ (за мажи и жени)
• Чиста формула за убавина
• мин. 90% природен состав
• Активни состојки: екстракт од киноа, алое и бел чај
• Го смирува црвенило (дури и после бричење)
• Го изедначува тенот на кожата.
• Ја осветлува и видливо ја измазнува кожата

100% Веган. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склони кон алергии. Дерматолошки тестиран производ.

SKU: 5902082546269 Категории , , Ознака:

Description

Брз начин да ја хидрирате и подготвите кожата за шминка. Пред сè, основата го изедначува тенот и крие несовршености.
Смирува црвенило и воспаление. Дава на кожата здрав, сјаен и мирен изглед. Основата има лесна и нежна формула.
Содржи: хидрантен глицерин; екстракт од алое вера со смирувачки ефект, богат со аминокиселини, витамини и минерали;
екстракт од киноа и бел чај, кои имаат антиоксидативно дејство и го забавуваат процесот на предвремено стареење.
94% од состојките се од природно потекло. Производ е UNISEX (за мажи и жени), во согласност со концептот на ЧИСТА УБАВИНА.

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic Just free skin мулти функционална основа за пудра

417.00 ден