Bell HypoAllergenic лак за нокти Long Lasting Nail Enamel

160.00 ден

-13% Попуст

Лакот обезбедува долготрајно покривање и интензивна боја. Има хипоалергична формула и овозможува ноктите да “дишат”. Благодарение на висококвалитетните полимери во составот, лакот е отпорен на гребнатини и пукање. Неговата специјална четка се прилагодува на обликот на секоја нокти и овозможува лесна и прецизна примена без да остава ленти.

Исчисти
SKU: Не е достапно Категорија: Ознака:

Description

Лакот, создаден од специјалистите на „Бел“, обезбедува долготрајно покривање и интензивна боја. Тој е дел од серијата „HypoAllergenic“ и има хипоалергична формула. Овозможува лесно преминување на молекули на кислород и на тој начин ноктите можат да “дишат”. Благодарение на висококвалитетните полимери во составот, лакот е отпорен на гребнатини и пукање. Неговата специјална четка се прилагодува на обликот на секоја нокти и овозможува лесна и прецизна примена без да остават ленти.

Brand

Bell HYPOAllergenic

Дополнителни Информации

Нијанса

01, 05, 06, 07, 08

Bell HypoAllergenic лак за нокти Long Lasting Nail Enamel

Select Options
Исчисти