Bell HYPOAllergenic хидратантна база Moisturating Primer

572.00 ден

HYPOAllergenic навлажнувачка хидратантна прајмер (база). Иновативна формула на навлажнувачка база, збогатена со растителни шекери, дериват на хијалуронска киселина и екстракт од листави на алое. Ефикасно ја продолжува издржливоста на шминка. Се користи самостално како таков производ или како база пред нанесување на пудра.

SKU: 5902082524793 Категорија Ознака:

Description

Иновативна формула на навлажнувачка база. Комплексот на растителни шеќери ја подобрува хидратацијата на кожата, ја зајакнува кожата бариера и го намалува загубата на вода. Ефектот е дополнително зајакнат со дериват на хијалуронска киселина и екстракт од листови на алое. Ефикасно ја продолжува издржливоста на шминката и ги ублажува иритациите на кожата. Се користи самостално како таков производ или како база пред нанесување на пудра. Тестиран под надзор на дерматолог.

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic хидратантна база Moisturating Primer

572.00 ден