Bell HYPOAllergenic Nude&Moist течна пудрa

719.00 ден

-8% Попуст

Хидратантна и негувачка хипоалергичната течна пудра со интензивно покривање.
Оваа течна пудра содржи природен бетаин и екстракт од семе од коноп кои обезбедуваат хидратација што и е потребна на вашата кожа и ја зајакнуваат еластичноста на вашето лице.
Нејзината формула е лесна и кремаста а самото паковање е со пумпица која овозможува прецизно дозирање за да се добие потребната покриеност. Формулата е збогатена со витамини, минерали и антиоксиданси.

Содржи и меланин кој ја штити кожата од штетните ефекти на сината светлина што ја емитираат екраните на телефоните или компјутерите.
Исто така оваа пудра го изедначува тенот на кожата и ги покрива недостатоците без да се осеќа затегнатост лицето. Спречува стареење на кожата.
Природниот бетаин има навлажнувачки ефект, што ја прави кожата да изгледа свиленкаста мазна. Вегански производ, тестиран под надзор на дерматолог. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација. Достапна во 4 нијанси: 01-light beige, 02-beige, 03-sand, 04-natural ton.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , , Ознака:

Description

Производ е само за надворешна употреба. Цврсто затворете по употребата. Ако производот го промени својот изглед, мирис или конзистентност, прекинете ја употребата. Ако се појави иритација, прекината ја употребата и консултирајте се со лекар.

Brand

Bell HYPOAllergenic

Дополнителни Информации

Нијанса

01-light beige, 02-beige, 03-sand, 04-natural ton

Bell HYPOAllergenic Nude&Moist течна пудрa

Select Options
Исчисти