Bell палета Bad Romance Face & Eye

690.00 ден

Bad Romance Face & Eye палета со 5 нијанси сенки, руменило и бронзер за лице во едно. Сите производи имаат мека и пријатна текстура, која се нанесува лесно и рамномерно, со преливање на тоновите. Сите имаат неутрална боја, сенките се силно пигментирани, со мат и сјаен финиш.

SKU: 5902082533092 Категории , Ознака:

Description

Единствена и компактна палета за шминка, вклучувајќи руменило и бронзери за моделирање на лице, и пет сенки за очи со мат и сјајна завршница, како за дневна така и за вечерна шминка. Сите производи имаат мека и пријатна текстура, која се нанесуваат лесно и рамномерно, со преливање на тоновите. Сите имаат неутрална боја, сенките се силно пигментирани. Единствена дистрибуција на пигменти спречува формирање на линии и обезбедува соодветен интензитет на боја. Нанесете го бронзерот под образите, долж вилицата, и каде и да е посакуваниот ефект на контурирање. Нанесете го руменилото на врвовите на образите. Сенката за очи може да се нанесе или сува или влажна, со навлажнета четка.

Дополнителни информации

Нијанса

01

Brand

BELL Cosmetics

Bell палета Bad Romance Face & Eye

690.00 ден