Bell течна пудра Super mat

230.00 ден

-12% Попуст

Super mat течна пудра на Bell има високо покривна моќ, го изедначува тенот и ја истакнува природната убавина. Со формула збогатена со витамин Ц и Е. Мат ефектот трае со часови. Содржи и витамин Е, кој штити од слободни радикали и од предвремено стареење

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Ознака:

Description

Супер мат пудра на Бел обезбедува покривање дури и на најмалите недостатоци на кожата, го изедначува тенот и ја истакнува природната убавина. Неговата формула е збогатена со витамин Ц, кој игра важна улога во одржувањето на здрава кожа. Содржи и витамин Е, кој штити од слободни радикали и од предвремено стареење. Формулата на течната пудра содржи силиконски пигменти и се разнесува совршено на кожата, без да остава дамки и слоеви, а мат ефектот трае со часови.

Brand

BELL Cosmetics

Дополнителни Информации

Нијанса

01, 04, 05

Bell течна пудра Super mat

Select Options
Исчисти